Будинки швидкого реагування: як Максим Гербут створює Tesla у сфері житла

1207
passivdom.com
У листопаді його стартап увійшов до рейтингу інноваторів Центральної та Східної Європи за версією Google і Financial Times

Засновник і СЕО проекту PassivDom Максим Гербут гортає фотографії в іPhone і знаходить скріни екрану з десятками пропущених дзвінків з США. Після публікації про його стартап в одному з американських ЗМІ українець прокинувся знаменитим. Він тоді був у Києві й через різницю часу всі пропущені дзвінки від потенційних клієнтів були пізно вночі.

Уже в січні 2018 року перші 100 американців, які внесуть 70% передоплату, вселяться до пасивних будинків. Вони отримають житло зі значною знижкою – близько $ 10 тис. І стануть тест-драйверами.

Сусід Маска

Команда PassivDom створила технологічний стартап, що виготовляє автономні модульні будинки, які здатні самостійно навчатися. Вони створені за технологією 3D-Printing, писав раніше K.Fund Media «Освоєння космосу: Максим Гербут пропонує побудувати будинок на Марсі». Сам Максим – уродженець Маріуполя, за освітою фізик і останніх 15 років працював у сфері будівництва – від виробництва вікон до проектування і зведення житлових будинків.

Максим конструює і патентує пасивні будинки. Begemot.media

За 1,5 року, що він займається конструюванням і патентуванням пасивного будинку, вклав своїх $ 400 тис. Пізніше стартап залучив інвестиції: дві компанії з Невади вклали в PassivDom $ 1,2 млн.

«У середині вересня був у Сан-Франциско на TechCrunch, до мене підійшов чоловік, почав розпитувати про наші будинки і за тиждень гроші були на рахунку. Але не думайте, що в США такий підхід – загальноприйнята ситуація, це виняток із правил», – розповідає Гербут.

Зараз він займається будівництвом заводу в Неваді по сусідству з дітищем його кумира – заводом Tesla Motors на якому виготовляють акумулятори. У цьому місяці туди переїде практично вся команда українських інженерів – майже 80 осіб. Деякі роботи планують віддати на аусорсинг.

Перші клієнти – переважно жителі Невади, Техасу та Сан-Франциско – отримують спеціальні знижки.

Вони заселяться в автономні будинки і стануть тест-драйверами, які повідомлятимуть про будь-які можливі дефекти або незручні рішення.

«Ми використовуємо пілотну партію, щоб удосконалити продукт, знайти якісь помилки. Після цього за 6 місяців плануємо запустити нормальне виробництво з продуктивністю близько 1000 модулів в рік», – ділиться планами Гербут.

Малоповерхова Америка

Пріоритетними ринками на старті для стартапу є США і Канада. Якщо очікування клієнтів виправдаються, то планується експансія до Європи – у Німеччину, Норвегію, Францію. Стратегія компанії полягає у відкритті виробництв на відстані 1000 кілометрів від потенційних покупців.

Гербут зізнається, що спочатку він і не думав про підкорення Америки, розраховуючи лише на європейський ринок.

Автономні будинки пропонуються у двох параметрах – 36 та 72 кв. м. hightech.fm

Але все змінилося після того, як про PassivDom написали популярні американські видання – Business Insider, Techcrunch, Singularity University. У листопаді стартап увійшов до рейтингу інноваторів Центральної та Східної Європи за версією Google і Financial Times.

«Пішла лавина. У нас за 2 місяці – травень і червень – приблизно 5500 людей зайшли на сайт, натиснули кнопку «Хочу купити». Було більше ніж 200 заявок на день. У мене за одну ніч – 40 пропущених дзвінків з США. Тоді ми зрозуміли, що треба щось робити з Америкою», – посміхаючись, розповідає підприємець про зміну вектора розвитку компанії.

Це не основний будинок для життя – це другий дім. Porshe – чудова машина, але на ній на роботу не їздять

Самі автономні будинки пропонуються у двох форматах – 36 та 72 квадратних метрів. При цьому вони більше вважаються гостьовими – варіант всім зрозумілої дачі.

«Це не основний будинок для життя – це другий дім. Porshe – чудова машина, але на ній на роботу не їздять. Це може бути будинок для літніх батьків або щоб дітей відселити. Або домашній офіс. Або дача, яку можна встановити у горах або на березі океану. Ви привезли сам будинок без фундаменту, змонтували і живіть», – додає він.

В Україні – за п’ять років

За його словами, у власника будинку буде кілька режимів. «Перший – це коли людина бере відповідальність повністю на себе і сама всім керує. Другий режим – це коли людина живе, а будинок самостійно приймає рішення, як забезпечити комфортні умови. І ти з будинком не сперечаєшся, тому що алгоритми краще за тебе знають, як зробити все оптимально. Усі сенсори, датчики на вулиці – температури, дощу, вітру, освітленості, вуглекислого газу, вологості повітря, вмісту кисню у повітрі – все моніториться»,  – ділиться подробицями СEO проекту.

Привозите сам будинок без фундаменту, змонтували і живіть. passivdom.com

Вартість будинку коливається в діапазоні від $ 64 тис. до $ 147 тис. В залежності від комплектації: з/без інженерії, меблів, системи контролю тощо.
«Наші ціни підозріло низькі для американців. Весь український ринок менше за одне місто Сан-Франциско», – завершуючи розмову, говорить Максим і додає: повноцінні продажі в Україні можуть початися років через п’ять.

Поділитися: