Broadcom зробив фінальну пропозицію щодо купівлі Qualcomm за $121 млрд

146
www.theglobeandmail.com
Виробник модемів готовий виплатити неустойку, якщо угода не буде закрита вчасно або її не схвалить американська влада

Американський виробник мікропроцесорів Qualcomm отримав нову і вже остаточну пропозицію щодо купівлі на суму $121 млрд від сінгапурського виробника модемів Broadcom Ltd.

Азійський концерн хоче викупити акції компанії, що випускає чіпи для смартфонів, за ціною $82 за штуку. При цьому $60 припадатиме на «живі» гроші, $22 – на акції Broadcom.

Нагадаємо, в листопаді 2017 року виробник модемів пропонував заплатити по $70 за акцію – $60 готівкою і $10 акціями. Тоді Qualcomm відхилив угоду, вважаючи, що компанію недооцінили.

Цього разу рада директорів пообіцяла розглянути пропозицію на найближчому засіданні й оголосити остаточне рішення, повідомляє Reuters.

«Qualcomm постала перед важким вибором, адже, на нашу думку, це дуже вигідна пропозиція», – вважає аналітик GBH Insights Даніель Івс.

Одразу після оголошення нової суми курс акцій Qualcomm впав на 4,3% – до $63,2. Натомість цінні папери Broadcom, навпаки, підскочили на 0,2% – до $235,77.

Qualcomm не виключає, що угода може зірватися через опір американської влади. На думку виробника чіпів, отримання дозволів від регуляторів триватиме близько 18 місяців і стане в кругленьку суму.

Однак сінгапурський Broadcom готовий заплатити Qualcomm неустойку, якщо угода не буде закрита протягом 12 місяців, і додаткову компенсацію у разі негативного рішення регуляторів.

До слова, американська компанія саме потребує фінансів, оскільки нещодавно отримала штраф від ЄС на суму майже €1 млрд.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: