Бренди і тренди: яке відео на YouTube зробить ваш бренд впізнаваним

326
K.Fund Media
Чому відеоконтент такий важливий для розвитку брендів і як зробити продукт, який не загубиться поміж мільярдів онлайн-роликів

Ніна Левчук, керівник Google Marketing Solutions у країнах Центральної та Східної Європи, взяла участь у конференції з відеомаркетингу «ВідеоЖара для брендів». Вона розповіла, чому на YouTube та у соціальних мережах необхідно публікувати різні відео, як правильно працювати із лідерами думок, аби збільшити упізнаваність бренду і де брати ідеї для рекламних роликів.

Рівняння на кращих

Усі ми задаємося питанням: «Як перемогти у боротьбі за аудиторію у сучасному світі?». В принципі, формула доволі проста. Існує три елементи успіху: необхідно знати тренди, розуміти аудиторію і те, як залучати цю аудиторію.

Бренди повинні орієнтуватися на світові тренди, особливо, якщо прагнуть експортувати свою продукцію.

Агенція Tubular, що займається збором аналітичних даних про відео, проаналізувала відеоконтент у Facebook, YouTube, Instagram та Twitter, і з’ясувала, що на поточний момент існує 6,6 млн творців контенту. На ці інтернет-майданчики завантажено 3,2 млрд відео.

Аудиторія цього контенту складає 400 млн людей, а кількість взаємодій (лайки, коментарі, репости) - 638 млрд.

Екосистема відеомаркетингу складається із трьох елементів – лідери думок (блогери), медіа/розважальні канали та бренди. Найбільша кількість переглядів відео – у блогерів, а коефіцієнт взаємодії з відео – у медіаканалів. Це означає, що брендам треба рівнятися на них або ставати частиною цих платформ.

Враховуйте цільову аудиторію

Необхідно розмовляти із аудиторією мовою її майданчика. Ваш контент має прямо залежати від місця розміщення: у YouTube та в соціальних мережах публікуйте різні відео. Точне влучання у тренд того майданчику, де ви розміщуєте контент, принесе вам найвищу взаємодію із аудиторією.

K.Fund Media

У YouTube неможливо перемогти у боротьбі за аудиторію, якщо ви не маєте чіткої стратегії роботи із лідерами думок.

За статистикою, 87% переглядів випадає саме на них. У соцмережах домінує розважальний контент, хоча саме по собі означення «розваги» є дуже широким: під нього можуть підпадати всі – від блогерів до розважальних каналів. Зараз кордони між типами контенту стираються, і один і той самий лідер думок може підпадати одразу під кілька категорій контенту.

У соцмережах найкраще працюють відео тривалістю від 30 секунд до однієї хвилини.

Коли ми гортаємо стрічку у соцмережах на мобільних пристроях, то рідко затримуємося на відео довжиною більше хвилини.

На YouTube – зовсім інша картинка. Там найбільше переглядів набирають відео тривалістю від 10 до 15 хвилин, це світовий тренд. В Україні ці цифри іще більші – до 18 та 20 хвилин. Це дає брендам величезні можливості ефективно взаємодіяти із аудиторією завдяки розміщенню реклами у цих відео.

Як захопити аудиторію

Ось два вдалих кейси, в яких бренди підвищили свою впізнаваність та привабили нову аудиторію завдяки відео.

Шведський бренд одягу GinaTricot зробив рекламу, яка влучила в ціль двічі. Вони одягли дівчат (шведсько-австралійского) популярного гурту Say Lou Lou в одяг від свого бренду і зняли із ними відео 360º. Таким чином, вони потрапили у тренд, адже на YouTube популярний музичний контент, і вони зуміли зацікавити людей, тому що їх цільова аудиторія – фанати цього гурту.

Нідерландський інтернет-магазин Wehkamp змінив стиль ведення відеоблогу та почав працювати із лідерами думок. Вони організували перший у галузі конкурс на посаду ексклюзивного відеоблогера бренду. Лідери думок, що брали участь у батлі, залучили свою аудиторію, яка оцінювала їх презентації. За рахунок цього бренд підняв свою впізнаваність та привабив нову аудиторію.

Про те, як гумор допомагає привабити аудиторію, а також про те, скільки тривають найпопулярніші ролики, читайте у матеріалі «Дивитися до кінця»
Поділитися: