Бос вас не просуває: 3 поради, що робити

1678
Shutterstock
Як вибудувати кар'єру, якщо керівник вас неполюбляє

Розвиток кар’єри часто напряму залежить від начальника. Його позитивний відгук може призвести до вашого підвищення, а негативний – до затримки професійного зростання. Але що робити, якщо керівник не відстоює ваших інтересів? Багато хто, зіштовхнувшись із такою ситуацією, починають займатися самопіаром, пише доцент Школи менеджменту Келлога Північно-Західного університету Ніколя Пірс у колонці HBR. І це помилка. Занадто відверта самореклама на робочому місці може призвести до негативних наслідків та продемонструвати, що ви нарцис, егоїст, а оточуючі можуть дійти висновку, що вас не хвилює загальне благо. Тому, перш ніж вдаватися до якихось кроків, треба зрозуміти, чому керівник не відстоює ваших інтересів. І тільки потім формувати стратегію поведінки.

1

Ви не готові до підвищення

Цілком можливо, що ви ще недостатньо продемонстрували свої вміння або ще не освоїли всі необхідні навички. Як про це дізнатися? Запитати у керівника, що він думає про вашу роботу, і що потрібно зробити, щоби підвищити свій рівень.

Можливо, що ви ще недостатньо продемонстрували свої вміння
Можливо, ви ще недостатньо продемонстрували свої вміння. Shutterstock

Таким чином ви дізнаєтеся очікування керівника щодо вас, його цілі. Це допоможе правильно сконцентрувати свої зусилля.

Раніше K.Fund Media писав, що робити, якщо начальник уникає конструктивного діалогу.

2

Керівник знаходиться у полоні стереотипів

Начальник не відстоює ваших інтересів, тому що не довіряє. Можливо, він бачить у вас потенційного конкурента. А може бути, він вважає, що ви не зможете впоратися на керівній посаді, тому що блондин, жінка, маєте татуювання по всьому тілу (потрібне підкреслити).

Йдеться про усталені стереотипи, з якими часто боротися марно

Що робити в цьому випадку? Спробувати поговорити з керівником. Якщо зрозумієте, що стереотипи зруйнувати неможливо, тоді переходьте до пункту 3.

3

Знайдіть іншого «адвоката»

В ідеалі відстоювати ваші інтереси повинен безпосередній керівник. Але він не єдиний, хто може виконувати цю функцію. Це може бути бос вашого начальника або хтось за межами влади, чий голос може позитивно вплинути на вашу кар’єру. Як його знайти? Потрібно постійно тримати високу планку своєї продуктивності, брати участь в різних галузевих заходах, різних командних нарадах. Таким чином ви розвинете свій навик взаємодії з новими людьми і створите репутацію надійного, орієнтованого на зростання лідера.

Взаємодійте також з колегами та підлеглими
Взаємодійте також з колегами та підлеглими. Shutterstock

Не забувайте і про колег, підлеглих. Не варто недооцінювати їх вплив на вашу кар’єру та репутацію. Ось 8 фраз, котрі дозволять налагодити комунікацію зі співробітниками.

Поділитися: