Бос на «віддаленці»: 7 порад, як організувати дистанційну роботу офісу

324
Shutterstock
Як правильно керувати командою заочно та виграти на цьому

Все більше роботодавців замислюються над тим, що краще дозволити співробітникам працювати віддалено замість того, щоб платити за оренду офісу, чай-каву-інтернет.

Як написали в своєму бестселері «Remote. Офіс не обов’язковий» засновники IT-компанії Basecamp Джейсон Фрайд і Девід Хайнемайер Хенссон, «необхідність особистих зустрічей занадто переоцінена. Якщо ви віддаєте перевагу віддаленим працівникам, ви фокусуєтеся на тому, що є дійсно необхідним — власне на роботі».

Їх спостереження підтверджують і вчені зі Стенфордського університету, які провели експеримент в одному з китайських кол-центрів.

Shutterstock

Вони з’ясували, що робота з дому не тільки підвищує якість праці (сидячи в офісі, співробітники обробили на 13% менше дзвінків), але і робить людей щасливішими, більш задоволеними життям в цілому.

Проте, у віддаленому управлінні є свої особливості. Що потрібно робити, щоб ефективно керувати командою, члени якої розкидані по всьому світу?

Ось 7 простих, але дієвих порад.

1

Наймайте на віддалену роботу людей, які для цього підходять

Віддалений директор компанії @KnowYourCompany Клер Лью радить шукати організованих та відповідальних працівників, котрі є достатньо зрілими, аби працювати без численних інструкцій, та до того ж мають розвинену емпатію.

2

Не оцінюйте працю людей за кількістю проведеного ними на роботі часу

«Середньостатистичний працівник на день присвячує безпосередньо роботі всього три години» – кажуть у своїй книзі «Офіс в стилі фанк.

Shutterstock

Маніфест віддаленої роботи» коучі Калі Ресслер та Джоді Томпсон. І пропонують впровадити систему оцінювання праці, орієнтовану не на робочі години, а на досягнутий результат.

3

Вам доведеться засвоїти навички письма

«Бути хорошим письменником – невід’ємна умова для того, щоб бути хорошим віддаленим працівником» – вважають Фрайд і Ханссон. Чим ясніші, чіткіші, коротші та зрозуміліші ваші листи, тим кращою є комунікація та вищою результативність вашої команди. І ніякі телефонні дзвінки та скайп не замінять детального письма.

4

Оберіть щось одне

При спробі перейти на віддалену роботу багато керівників спочатку дозволяють деяким працівникам працювати віддалено, а решта усе ж залишається в офісі. Але все це призводить до того, що один із цих двох типів співробітників почуватиметься другорядним.

5

Знайдіть способи об’єднати колектив

Автори «Remote. Офіс не обов’язковий» підкреслюють, що вони кілька разів на рік організовують зустрічі всіх співробітників.

Shutterstock

Завдяки оптимізації особистих зустрічей їх значимість підвищується до рівня рідкісного задоволення».

6

Дотримуйтеся «режиму тиші»

Дайте людям власне попрацювати. Мінус популярних досі open-space-офисів – людина не може зосередитися. Але і на «віддаленці» співробітників відволікають постійні дзвінки, листи та повідомлення у месенджерах. У ваших підлеглих мають бути священні години, коли їх ніхто не смикає.

7

Довіряйте своїм працівникам по-справжньому

Якою би великою не була спокуса контролювати увесь процес, довіра – одна із найважливіших складових у дистанційній роботі. «Що станеться, якщо хтось із працівників піде на шкільний концерт дитини посеред дня? – пише Клер Лью. – Головне – результат роботи, а не постійна присутність на робочому місці».

Shutterstock

Рано чи пізно громіздкі офісні будівлі з жорсткою системою управління відійдуть в минуле. Тому потрібно бути готовими до нових стилів керівництва, заснованих на взаємній довірі, повазі та високій мотивації.

Поділитися: