Бос теж людина: фрази, на які чекає начальник

477
Shutterstock
Що потрібно босу не менше, ніж виконання поставлених задач. Інструкція для ініціативних і сміливих

В кожного з нас є (або був колись)  начальник, це факт. На кожній сходинці кар’єрної драбини підлеглі розраховують, що начальник буде їх вести, спрямовувати, і, можливо, стане для них наставником.

Але й управлінці потребують допомоги підлеглих, хоча лише найкращі й впевнені в собі лідери просять про неї. Ось п’ять коротких фраз, які начальник жадає від вас почути.

1

«Я це зроблю»

Можливо, ваш менеджер також має своїх вимогливих начальників та багато завдань, які слід виконати. А для цього важливо вміти розставляти пріоритети й передавати певні проекти іншому виконавцю. Запропонуйте своєму босу допомогу й дайте знати, що впораєтеся. Таким чином ви зможете запевнити його чи її, що на вас можна покластися. Ініціатива також надасть можливість проявити свої найліпші якості.

2

«Це моя провина»

Інколи страшно визнати, що дещо пішло не так. Дуже часто людей не закликають до відповідальності чи вони самі від неї відмовляються, вказуючи пальцем на когось іншого. Зазвичай помилок бояться. Але беручи до уваги всі обставини, брати на себе відповідальність за власні дії або піднімати руку, коли бачите щось потенційно небезпечне для компанії, – ваш обов’язок.

До того ж, хороший лідер знає, що невдача – це можливість навчитися. Визнання своїх помилок вказує на сильний характер і мужність. Саме це в безпосередньому підлеглому має хвалити (а не карати) кожен першокласний начальник.

3

«Я не згоден, тому що…»

Начальнику не завжди до вподоби такі слова, і він не має постійно з ними погоджуватись, але робота з командою, яка не боїться висловити свою думку, набагато продуктивніша, ніж з тими, хто завжди каже «так». Будьте ввічливі, проте неодмінно висловлюйте власну думку, коли це потрібно компанії та її цілям. Справжні лідери візьмуть до уваги ваші слова й поважатимуть вас за це.

4

«Я буду добровольцем»

Напевне в кожному колективі є працівники, які лише й чекають закінчення робочого дня й виконують тільки необхідний мінімум. Босу буде приємно не просити працівників «добровільно-примусово» братися за проекти, а побачити підняту кимось руку й  почути, що підлеглий просто виконає роботу. В майбутньому, якщо з’явиться можливість підвищення, начальник напевне в першу чергу згадає про ініціативного працівника.

5

«Чи можу я допомогти?»

Роботи завжди більше, ніж часу й ресурсів її виконати. Начальник цілком може потонути в поштових скриньках, переповнених листами, й безперервних нарадах.

То чому б періодично не кидати їм рятівне коло? Питання «Чи можу я допомогти?» – це ще один спосіб запитати «Чи все у вас гаразд?»

Ваш начальник – також людина.

Кажуть, що там, нагорі, самотньо, і часто це правда. Якщо дати зрозуміти начальнику, що він не самотній, це дозволить заслужити його довіру.

Люди часом думають, що «найбезпечніше» – схилити голову й нічого не казати. Може й так, все залежить від людини. Але якщо ви бажаєте щось змінити на своєму робочому місці й вірите, що можете саме цього досягти, не вагайтеся – спробуйте скористатися цими короткими фразами.

Як боси можуть мотивувати працівників, можна дізнатись в матеріалі «8 фраз, які завзяті працівники хочуть частіше чути від боса»

За матеріалами The Muse

Поділитися: