Боротьба за виживання: як не віддати роботам свої робочі місця

150
Чому в епоху машин важливо переосмислити процес створення нових професій

Технології стають все розумнішими і вже замінюють людей на робочих місцях. Більш того, людство самостійно провокує таку ситуацію, впевнений віце-президент з питань інновацій та фонду стратегічного підприємництва американської компанії UPS Девід Лі. Що саме ми робимо неправильно та як це виправити, він розповів на Міжнародній конференції TED.

«Дослідження компанії ForresterResearch показало, що 25 мільйонів робочих місць можуть зникнути протягом наступних 10 років. Якщо поглянути в контексті, це втричі більше втрачених робочих місць, ніж після фінансової кризи. Під загрозою не тільки робочі спеціальності. На Уолл-стрит та в Кремнієвій долині ми бачимо неймовірне поліпшення якості аналізу та приймання рішень завдяки машинному навчанню», – розповідає він.

Девід Лі впевнений, що ми маємо передбачити зміни, що на нас чекають, і створити нові професії. Вони мають бути орієнтованими на людину, її таланти та захоплення. «Ми створили вузькі визначення професій, такі як касир, кредитний консультант чи таксист, і вимагаємо від людей будувати усю кар’єру навколо цих конкретних завдань», – каже експерт.

Такі рішення мають небезпечні наслідки. По-перше, професії з вузьким визначенням роботи замінять в першу чергу, тому що однозадачних роботів будувати найлегше. По-друге, мільйони працівників по всьому світу мають неймовірно нудне професійне життя.

На думку Девіда Лі, новостворені професії мають менше орієнтуватися на завдання, які виконує працівник, а фокусуватися на його вміннях. «Якщо ми дійсно хочемо захистити нашу роботу від роботів, нам, як лідерам, варто відкинути світогляд, де ми вказуємо людям що робити, натомість запитувати їх, розв’язування яких проблем їх надихає, які таланти вони хочуть розкрити в роботі», – впевнений експерт.

 

Читайте також: Судний день: «Пришестяроботів» Мартіна Форда
Поділитися: