Болгарія може погасити біткойнами близько 10% свого зовнішнього боргу

116
stockboardasset.com

У травні поліція вилучила у шахраїв понад 200 тис. монет, які з тих пір подорожчали до $3,6 млрд


У травні Центр сил правопорядку Південно-Східної Європи (SELEC), який об’єднує 12 країн, затримав за підозрою в шахрайстві 23 громадян Болгарії. У шахраїв вилучили дохід від злочинної діяльності – 213,5 тис. біткойнів. З тих пір криптовалюта подорожчала більше ніж у сім разів, стверджує Coindesk.

Болгарські правоохоронці тоді з’ясували, що шахраї підкупили місцевих чиновників, щоб заразити вірусом комп’ютери митної служби.

Впроваджений троян допомагав зловмисникам уникати сплати податків при ввезенні товарів у Болгарію. У підсумку болгарська економіка недорахувалася близько $6 млн.

«Просунуті» злочинці інвестували свою здобич у біткойни. На той момент болгарські правоохоронці оцінили вилучену криптовалюту в півмільярда доларів.

У 2018 біткойн злетить до $60 тис. – щоб обвалитися до $1 тис.

Однак з тих пір курс біткойна виріс більше ніж у сім разів – з $2,3 тис. до $16,8 тис. за токен, за даними CoinDesk (станом на 12:00 за Києвом).

Тому зараз уряд Болгарії володіє криптовалютою на суму майже $3,6 млрд, що дорівнює 6,4% номінального ВВП країни.

Зовнішній борг Болгарії становить близько €34,5 млрд, тож влада країни має цілком реальну можливість погасити близько 10% держборгу криптовалютою.

При цьому болгарські чиновники, посилаючись на таємницю слідства, поки відмовляються повідомляти, що вони планують робити з вилученими токенами.

Як ми писали раніше, 1 грудня США фактично визнали біткойн електронною валютою.

А 4 грудня загальна ринкова капіталізація біткойна с $190,2 млрд, що перевищує розмір ВВП Нової Зеландії.

 

Джерело: CoinDesk
Поділитися: