Блокчейн відстежить поставки кобальту з шахт Конго до кінцевих споживачів

129
ca.pressfrom.com
Посилення контролю допоможе побороти експлуатацію дитячої праці під час видобутку металу

Технологія блокчейн буде задіяна в експериментальному проекті з відстеження поставок кобальту в ланцюжку від шахт у Республіці Конго до кінцевого споживчого продукту.

За проектом, кожній партії видобутого металу буде присвоєно цифрову мітку. Шахтар повинен буде ввести всі дані про конкретну партію кобальтової руди (вага, дата, час, фото) у блокчейн через смартфон. Шлях продукції, як і дані покупців, фіксуватимуть у цифровому ланцюжку.

Назва проекту та ім’я компанії-ініціатора поки не розголошують.

Дізнайтеся, хто ви у світі криптовалют

Кобальт – один з головних матеріалів у виробництві літій-іонних батарей у смартфонах та електромобілях. Метал використовується, зокрема, в продукції гігантів Apple, Samsung, Volkswagen і Tesla. Одна з цілей проекту – переконатися, що у процесі видобутку руди не використовується праця дітей і підлітків, як часто буває на приватних кустарних копанках у Конго.

Китайські виробники, основні споживачі конголезького кобальту з дрібних шахт, заснували ініціативу «Відповідальне споживання кобальту», мета якої – виключити дитячу працю. Ініціативу підтримали й технічні гіганти, такі як Apple і Samsung.

Відстеження кобальту викликає масу проблем. Споживачі та інші учасники ланцюжку поставки металу повинні повірити у план, а шахти тримати під контролем.

Необхідно налагодити електронну передачу даних з усіх куточків країни. При цьому незаконно видобутий кобальт ризикує змішатися з «чистим» металом перш ніж його транспортуватимуть.

З огляду на державні проблеми в Конго поки що важко говорити про успішність застосування технології блокчейн у трекінгу кобальту, повідомила Шейла Уоррен, керівник напрямку політики блокчейн на минулому Всесвітньому економічному форумі.

У Конго зосереджена половина світових запасів кобальту, при цьому близько п’ятої частини металу добувають протизаконно. Загалом у 2016 році в країні виробили 54% світового обсягу в 123 тис. т.

Раніше ми писали, що найбільші нафтотрейдери переходять на блокчейн.

IBM розробить для Maersk блокчейн-сервіс для вантажоперевезень.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: