Благодійність: як краудфандинг допомагає вирішити соціальні проблеми

298
theguardian.com
Новий британський стартап допомагає людям, які опинилися у важкій ситуації, повернутися до нормального життя, набути кваліфікації і знайти роботу

Краудфандингова платформа під назвою BEAM (Be Amazing) розміщує на сторінках свого сайту «профілі» людей, що потребують допомоги і пропонує користувачам зробити пожертвування, які будуть використані для оплати курсів навчання або перекваліфікації. Серед можливих професій такі затребувані спеціальності, як будівельник, помічник шкільного вчителя, сантехнік, електрик, водій. Платформа передбачає адресну допомогу конкретній людині або поділ пожертвування між усіма кампаніями. Коли потрібну суму зібрано, представники стартапу оплачують освітній курс за певною професією для конкретної людини.

Історія Мерилін
Мрія Мерилін – першої жінки в проекті BEAM – стати водієм таксі для людей з обмеженими можливостями.
«Коли померли мої батьки, багато давно забутих емоцій нагадали про себе: спогади про пережите побутове насильство, складні стосунки із колишнім чоловіком, – розповідає вона. – Я почала зловживати лікарськими препаратами і алкоголем. Зрештою я впала в таку депресію, що мене помістили в лікарню. Після виписки і тривалої терапії я відчула в собі впевненість і готовність задуматися про майбутнє. Тоді мені прийшла в голову ідея створення швидкого і легкого у використанні таксі для людей із обмеженими фізичними можливостями. Зараз моя мета – отримати ліцензію, яка дозволить працювати в таксі. Я хочу накопичити грошей на власний соціальний бізнес і повернути борг суспільству, яке дало мені другий шанс… у віці, коли багато хто йде на пенсію».

Учасників обирають спільно з провідними благодійними організаціями країни, які надають допомогу бездомним. Ті, хто вже знайшов роботу після навчання, відраховують невелику частину свого доходу на допомогу іншим нужденним, а також можуть стати наставниками для початківців учасників проекту.

Учасників обирають спільно з провідними благодійними організаціями
Учасників обирають спільно з благодійними організаціями. wearebeam.org

«Я виріс в Лондоні і завжди співчував людям, які опинилися на вулиці», – розповідає 36-річний засновник стартапу Алекс Стефані, колишній CEO компанії Just Park.

«Мені хотілося не просто зробити разове пожертвування або пригостити одного з них обідом, а допомогти їм в довгостроковій перспективі».

Ідею проекту BEAM підприємець «виношував» близько року, консультуючись із представниками благодійних фондів та соціальних служб.

«Якщо ця ідея провальна і суспільство її не потребує – скажіть мені», – говорив Алекс Стефані.

Але ініціативу сприйняли дуже позитивно

Його дітище – BEAM – скоріше соціальний бізнес, ніж просто благодійність. Проект створений на гранти, отримані від лондонської мерії і фонду підтримки інновацій Nesta і його мета – використовувати міць соціальних кампаній для боротьби з проблемою бездомних в країні.

З 2011 року кількість людей, що в силу різних обставин опинилися у важкій ситуації, зросла на 60%. Сьогодні більше 8 000 чоловік ночують на вулицях і більше 200 тис. «прихованих» бездомних живуть у тимчасовому житлі, наприклад, дешевих хостелах.

Чим більше залучено людей, тим простіше досягти цілі
Чим більше залучено людей, тим простіше досягти цілі. Shutterstock

«Глобальною метою проекту є не «залатати дірки» в соціальному забезпеченні, а проінформувати про проблему, – розповідає Стефані. – Що більше людей будуть розуміти, як складно бездомним повернутися до нормального життя, то більше шансів, що разом ми досягнемо поставленої мети. На сайті опубліковано персональні історії кожного учасника проекту, які, сподіваємося, надихнуть людей на надання адресної допомоги. Адже почуття того, що особисто ти змінив життя конкретної людини на краще, створює емпатію та емоційний зв’язок».

За матеріаами: The Guardiantheuk.one и wearebeam.org

 

Вам буде цікаво: Як Сергій Александров воює з авіакомпаніями
Поділитися: