Бізнесу кожен вік підвладний: як заснувати стартап у 66 років

3904
Якщо вас відправляють на пенсію, це ще не означає, що ви зобов'язані туди йти. Є й інший варіант

Пол Теснер працював начальником у компанії з виробництва споживчих товарів у Сан-Франциско. В один прекрасний вечір його викликали на нараду і повідомили, що звільняють. Для Пола це не стало несподіванкою: на той момент йому було 64 роки – вік, що підходить для пенсії. Щоправда, прощатися з роботою та няньчитися з онуками до кінця днів своїх йому зовсім не хотілося. Таким чином чоловік вирішив заснувати свою справу – ту, про яку мріяв усе життя.

«З моєї стурбованості станом навколишнього середовища поступово сформувалася ідея. Я захотів почати свій бізнес з виробництва біорозкладної упаковки з відходів виробництва паперу, тканин, сільгосппродуктів, щоб замінити одноразові токсичні пластикові упаковки, до яких ми звикли, – розповідає Теснер в рамках Міжнародної конференції TED. – Це справа, яка зменшить щорічні мільярди тонн одноразової пластикової упаковки, що забруднює наші землі, річки і океани, – проблемний спадок, рішення якого ми залишаємо нашим правнукам».

Зараз Теснер у бізнесі вже більше як сім років, і може з гордістю заявити: все виходить

Прибутки щорічно подвоюються, боргів немає, патенти працюють, нагород за роботу з кожним роком все більшає.

«І найголовніше, ми відсунули дату (може, поки несуттєво) світового пластикового сміттєвого колапсу», – говорить він.

Своїм прикладом підприємець показує: бізнесу, як і любові, кожен вік підвладний. Конкурувати з 20-річними стартаперами не так вже й складно, як здавалося раніше, а навчитися всього нового до снаги кожному – було б бажання.

Читайте також: Чи є необхідним lifelong learning

Поділитися: