Бізнес після 40: міф чи реальність

352
main
Чому молодість не завжди є перевагою в бізнесі

Сучасний збірний образ засновника успішного бізнесу ґрунтується на Марку Цукербергу. Це молодий чоловік 20 з гаком років, який до 30 вже керує великою компанією. І якщо до 30 років бізнесмен не досяг нічого, то на ньому можна ставити хрест – нічого вартісного він більше не створить. Але реальність інша. Дослідження Bloomberg Beta і аналітичної компанії Mattermark свідчать, що більшість успішних бізнесменів запускали свої стартапи у віці 30-40 років. При цьому 38% засновників – старші 40 років.

Проаналізувавши в 2009 році вибірку з 1900 японських та американських винахідників, Джон Волш із Технологічного інституту Джорджії та Садао Нагаока з Токійського університету Хітоцубасі встановили, що:

– більше 20% винахідників досягли успіху після 50 років;
– 10% винахідників – старші 60 років;
– тільки 5% винахідників запатентували власні розробки у віці до 25 років.

Схожий результат дослідження минулого року отримав Фонд інформаційних технологій та інновацій. За його даними, середній вік успішних американських новаторів становить 47 років, а пік інновацій припав на 46-50 років. І лише 5,8% від загальної кількості фахівців були молодшими за 30.
Яскравий приклад – американський фізик Джон Гуденаф. У 57 років він винайшов літій-іонну батарею, яка й зараз використовується практично в кожному портативному пристрої. За третину століття світу знадобилася нова технологія, яка збільшила б енергоефективність електромобілів. І Джон Гуденаф знову взявся за справу.

«Я маю намір розв’язати цю проблему, мені лише 92 роки, я ще маю час», – сказав Гуденаф

Він дотримався обіцянки, запатентувавши у 2017 новий тип акумуляторних батарей. Вони є настільки легкими, безпечними та дешевими, що можуть здійснити справжню революцію у виробництві електромобілів.

Три причини, чому у віці 40+ почати свій бізнес простіше

1

Ви маєте більше досвіду. А досвід – це беззаперечна перевага. Ви розумієте, чого бажаєте досягти, умієте зосередитися та чітко визначити цілі. Представники молодшого покоління можуть вважати вас консервативним, але на вашому боці практичні знання та врівноваженість.

2

До 35 років вже маєте всі необхідні зв’язки, що дає перевагу перед молодшими конкурентами. Уявіть себе на профільній конференції або виставці, до прикладу, і подумайте, скільки знайомих облич ви там побачите. Крім того, у вас вже сформувалися потужні навички комунікації.

3

Ви усвідомлюєте, що таке відповідальність. Як засновник бізнесу, ви маєте бути найпрацьовитішим працівником у компанії, і, можливо, йти на деякі жертви.

Вам буде цікаво: «Бізнес-досвід: як правильно передати свою справу спадкоємцеві»

 

За матеріалами Tech.co, Businessinsider, Bloomberg, Inc.comQuartz
Поділитися: