Бізнес-план: які галузі є привабливими для інвестицій

321
K.Fund Media
Радять Борис Ложкін, Віталій Антонов, Василь Хмельницький та Олександр Громико

Обсяг прямих іноземних інвестицій протягом перших семи місяців року склав $1,7 млрд, підрахували у Державному комітеті статистики. $265 млн вклали у промисловість, $226 млн – у фінансову та страхову галузі. Які сектори економіки є перспективними для інвестицій в найближчому майбутньому, розповіли на Київському міжнародному економічному форумі представники великого бізнесу.


Василь Хмельницький Перший віце-президент УСПП, засновник K.Fund

Я б інвестував у переробку сільськогосподарської продукції. Ми – аграрна країна і повинні відійти від практики поставляти на зовнішні ринки тільки сировину. Оскільки з неї виробляють готовий продукт із вищою доданою вартістю, який потім поставляють нам назад. Я впевнений, що ми можемо переробляти сировину самостійно і забезпечувати продуктами харчування весь світ.


Олександр Громико Засновник компанії «Сатурн», голова Асоціації виробників

У що інвестувати? Зайдіть до будь-якого будівельного гіпермаркету. На полицях ви побачите товар, який не виробляється в Україні, тоді як ми маємо сировину, з якої можна зробити аналогічну продукцію. Так навіщо його везти із Польщі, Туреччини або Китаю?

Треба однозначно міняти товари з позначкою Мade in China на Мade in Ukraine, не тільки в наших супермаркетах, але і по всій Європі до самої Португалії. Я впевнений, що, вклавши гроші у виробництво, власник отримає хороший прибуток. У нашій асоціації є яскраві приклади компаній, які постачають саме такі товари народного споживання до 80-100 країн світу.


Віталій Антонов Президент «Концерну Галнафтогаз» (мережа АЗС ОККО)

Можу назвати два напрямки. Бізнес, який буде завжди – це бізнес, пов’язаний із продуктами харчування. Другий напрямок – це технології у галузі енергетики, все, що пов’язано з електроавтомобілями тощо.


Борис Ложкін Засновник UMH group (продана у 2013 році)

Я б вкладав в першу чергу в усе, що пов’язане з експортом. Таким чином ми страхуємося від ризиків гривні. Інвестував би в роботів та дронів. За великим рахунком я вважаю, що це один із напрямків, які в Україні можуть у майбутньому зробитися драйвером економіки.

Звичайно ж, IТ сегмент, який зараз за обсягами займає третє місце в українському експорті. Але, найголовніше, я б вкладав в те, у що віриш сам. Це може бути: побутова техніка, експорт, сервіс – будь що. Якщо вірите в предмет інвестицій, то ви точно досягнете результату.

Поділитися: