Ігор Гуменний володіє та керує міжнародною компанією UBS Group – світовим лідером із виробництва холодильного обладнання для пивної галузі.
Серед клієнтів – найбільші транснаціональні компанії, тому він особливу увагу приділяє навчанню та розвиткові у менеджерів персональних комунікацій. В його команді – 5,5 тис. людей в різних країнах, а мрія Гуменного – щоби кожна людина на своєму робочому місці «ловила кураж».
Як корпоративна культура може стати драйвером бізнесу і навіщо у своїй компанії він використовує відзнаки у вигляді віртуального ключа та бронзових кружок – Гуменний розповів на SUP DAY FORUM.
Внутрішньокорпоративний університет МВА та тренінги із акторської майстерності
У нашій компанії існує багатоступенева система навчання та внутрішньокорпоративний університет МВА. Також проводяться регулярні функціональні тренінги за програмою розвитку компетенцій.
Ми запрошуємо топ-менеджерів транснаціональних компаній, щоби вони провели майстер-класи для співробітників і представників відомих IT-компаній – для навчання принципам проектного менеджменту.
Обов’язкові курси з акторської майстерності і навіть гри на барабанах – це для побудови команди, щоби всі вчилися слухати одне одного та гармонійно взаємодіяти.
Відзнаки у вигляді пивних кухлів
Основна наша діяльність – це виробництво холодильного обладнання для пивної галузі, тому ми придумали відзнаки у вигляді пивних кухлів.
Система знаків UBC ранжується наступним чином: знак підрозділу, знак UBC, скрипковий ключ, бронзовий, срібний та золотий кухоль.
Скрипковий ключ видається людям, які мінімум 2 роки пропрацювали в компанії
Раніше вони отримали знак UBS або знак структурного підрозділу – це значить, що співробітника настільки добре знають в компанії, що йому присвоюють пісню.
Кожна відзнака окрім морального задоволення дає право і на отримання матеріальних благ. Наприклад, власники золотого кухля – найвищої відзнаки – забезпечуються за рахунок компанії машиною представницького класу, житлом, відпочинком з сім’єю на курорті два рази на рік.
Внутрішньокорпоративний календар
У нас є свій календар. Він починається із Дня закоханих. Цього дня у всіх наших офісах – в США, Китаї, Україні, співробітники повинні прийти на роботу із сердечками та з кульками. Без цього до офісу не пускають – і це вважається за прогул. Визначаються найкреативніші співробітники і вони їдуть з нами влітку в екстрим-тур.
Станом на 1 квітня всі повинні прийти в безглуздих головних уборах: якщо ти не з’явився в якомусь смішному капелюсі – тебе також не пустять на роботу.
Мені найбільше подобається Міс UBS Group. Спочатку проходить інтернет-голосування серед всіх співробітників компанії, за підсумками якого у фінал виходить 10 дівчат. З ними займаються тренери, вчать ходити по подіуму, щоби вийшов повноцінний конкурс краси.
Влітку знімаємо готель з басейном і проводимо конкурс
Цього дня всі опиняються у воді. Ти тільки туди приїжджаєш, тебе беруть під руки і в одязі кидають в басейн. Це одне з найцікавіших та найяскравіших свят, куди кожен намагається потрапити.
Головна подія в календарі – це новорічний бал-маскарад. Всі співробітники повинні прийти в костюмі, і він повинен бути на кожен маскарад різний. Цього року я, наприклад, був у баварському пивному костюмі. Все робиться для того, щоби життя в компанії було цікавим та насиченим.
Добре відпрацював – їдеш в екстрим-тур
Найрейтинговіші співробітники – близько 30-40 осіб – їдуть в екстрим-тури. Обирається спочатку 15 осіб, а вони називають ще 15 колег, кого би хотіли взяти із собою. Цього року подорож починатиметься з Сицилії і ми будемо повільно підніматися в бік Риму. Минулого року ми були на Корсиці, раніше проїхали всю Мексику, Африку на джипах.
Важливе зауваження від Гуменного
З нашого досвіду, корпоративна культура може деякий час компенсувати структуровані бізнес-процеси, але ненадовго.
Завжди на першому місці повинна бути операційна ефективність, а бізнес-культура – явище, притаманне успішним компаніям.