Бізнес-культура: таємниці Ігоря Гуменного, як ловити кураж на робочому місці

978
The Gate Agency
Іноді співробітників не запускають до офісу, якщо вони не прийшли у смішних головних уборах

Ігор Гуменний володіє та керує міжнародною компанією UBS Group – світовим лідером із виробництва холодильного обладнання для пивної галузі.

Серед клієнтів – найбільші транснаціональні компанії, тому він особливу увагу приділяє навчанню та розвиткові у менеджерів персональних комунікацій. В його команді – 5,5 тис. людей в різних країнах, а мрія Гуменного – щоби кожна людина на своєму робочому місці «ловила кураж».

Як корпоративна культура може стати драйвером бізнесу і навіщо у своїй компанії він використовує відзнаки у вигляді віртуального ключа та бронзових кружок – Гуменний розповів на SUP DAY FORUM.

Внутрішньокорпоративний університет МВА та тренінги із акторської майстерності

У нашій компанії існує багатоступенева система навчання та внутрішньокорпоративний університет МВА. Також проводяться регулярні функціональні тренінги за програмою розвитку компетенцій.

Гуменний
The Gate Agency

Ми запрошуємо топ-менеджерів транснаціональних компаній, щоби вони провели майстер-класи для співробітників і представників відомих IT-компаній – для навчання принципам проектного менеджменту.

Обов’язкові курси з акторської майстерності і навіть гри на барабанах – це для побудови команди, щоби всі вчилися слухати одне одного та гармонійно взаємодіяти.

Відзнаки у вигляді пивних кухлів

Основна наша діяльність – це виробництво холодильного обладнання для пивної галузі, тому ми придумали відзнаки у вигляді пивних кухлів.

Система знаків UBC ранжується наступним чином: знак підрозділу, знак UBC, скрипковий ключ, бронзовий, срібний та золотий кухоль.

Скрипковий ключ видається людям, які мінімум 2 роки пропрацювали в компанії

Раніше вони отримали знак UBS або знак структурного підрозділу – це значить, що співробітника настільки добре знають в компанії, що йому присвоюють пісню.

Кожна відзнака окрім морального задоволення дає право і на отримання матеріальних благ. Наприклад, власники золотого кухля – найвищої відзнаки – забезпечуються за рахунок компанії машиною представницького класу, житлом, відпочинком з сім’єю на курорті два рази на рік.

Внутрішньокорпоративний календар

У нас є свій календар. Він починається із Дня закоханих. Цього дня у всіх наших офісах – в США, Китаї, Україні, співробітники повинні прийти на роботу із сердечками та з кульками. Без цього до офісу не пускають – і це вважається за прогул. Визначаються найкреативніші співробітники і вони їдуть з нами влітку в екстрим-тур.

Гуменний
The Gate Agency

Станом на 1 квітня всі повинні прийти в безглуздих головних уборах: якщо ти не з’явився в якомусь смішному капелюсі – тебе також не пустять на роботу.

Мені найбільше подобається Міс UBS Group. Спочатку проходить інтернет-голосування серед всіх співробітників компанії, за підсумками якого у фінал виходить 10 дівчат. З ними займаються тренери, вчать ходити по подіуму, щоби вийшов повноцінний конкурс краси.

Влітку знімаємо готель з басейном і проводимо конкурс

Цього дня всі опиняються у воді. Ти тільки туди приїжджаєш, тебе беруть під руки і в одязі кидають в басейн. Це одне з найцікавіших та найяскравіших свят, куди кожен намагається потрапити.

Головна подія в календарі – це новорічний бал-маскарад. Всі співробітники повинні прийти в костюмі, і він повинен бути на кожен маскарад різний. Цього року я, наприклад, був у баварському пивному костюмі. Все робиться для того, щоби життя в компанії було цікавим та насиченим.

Добре відпрацював – їдеш в екстрим-тур

Найрейтинговіші співробітники – близько 30-40 осіб – їдуть в екстрим-тури. Обирається спочатку 15 осіб, а вони називають ще 15 колег, кого би хотіли взяти із собою. Цього року подорож починатиметься з Сицилії і ми будемо повільно підніматися в бік Риму. Минулого року ми були на Корсиці, раніше проїхали всю Мексику, Африку на джипах.

Гуменний
The Gate Agency

Важливе зауваження від Гуменного

З нашого досвіду, корпоративна культура може деякий час компенсувати структуровані бізнес-процеси, але ненадовго.

Завжди на першому місці повинна бути операційна ефективність, а бізнес-культура – явище, притаманне успішним компаніям.

Поділитися: