Бізнес-досвід: як поєднувати роботу та спорт

308
Shutterstock
Як правильно досягти синергії між цими двома сферами життя

9 лютого стартувала XXIII Зимова Олімпіада. Її столицею було обрано місто в Південній Кореї Пхьончхан.

Ми дізналися у топ-менеджерів, як вони поєднують роботу та спорт без втрат для здоров’я та бізнесу.


Валерій Кондрук Президент ради директорів компанії «ФАРМПЛАНЕТА»

Для мене сама постановка питання здається неправильною – як поєднувати, щоб вони не заважали одне одному. У моєму розумінні спорт допомагає бізнесу: допомагає тримати себе в тонусі, мати ясні мізки, часто саме під час тренувань до мене приходять бізнес-рішення, про які я думав напередодні. Інша справа — дотримуватися регулярного графіка тренувань, але тоді мова йде про визначення пріоритетності справ і планування.

Я живу в досить інтенсивному, але при цьому упорядкованому режимі. Мої тренування починаються щодня  о 7 ранку, а всі інші справи я планую опісля. Я вибрав для себе такий графік, оскільки після ранкових тренувань почуваю себе зарядженим і бадьорим протягом усього дня. Комусь зручніше тренуватися ввечері, це теж прийнятно. Тренування після важкого робочого дня допоможуть зняти накопичений стрес і напруження.

Найголовніше – це внести час тренувань в свій розпорядок дня та дотримуватися його. Помилка початківців – лінь піднятися на годину раніше та вийти на тренування, але коли ви увійдете в смак і відчуєте користь від тренування для розуму та тіла, ви вже не матимете сил собі відмовити і будете підніматися зранку з радістю і охотою. Головне не здатися на самому початку, коли організм ще не звик до навантажень і капризує. Увійшовши в ритм, ви відчуєте, наскільки краще стали себе почувати та наскільки позитивно це відбивається на вашій діяльності, чим би ви не займалися.


Наталя Ємченко Директор зі зв'язків з громадськістю та комунікаціями СКМ, співзасновниця LiveLove

Спорт – джерело енергії, а бізнес – одна з головних точок її (енергії) використання. Для мене спорт – невіддільна частина бізнес-успіху: моє тіло це моя МАШИНА і саме в цій машині я долаю, набираю швидкість і їду з точки А до точки  Б. І щоб енергія була завжди на високому рівні – спорт повинен бути завжди в моєму графіку. Точно так само, як сон і їжа. Я вибрала для свого Спорту час – ранок, 7:00. Це дозволяє мені бути до 9 ранку в офісі і в тонусі. Я вибрала для нього ритм – 5 разів на тиждень. У середу і суботу я даю тілу перепочинок. Я обрала формат – групові тренування, тому що для мене як екстраверта компанія є важливішою за комфорт. Я вибрала мотивацію, яка не дає випасти – це старти, що розписані на рік вперед. І по суті мій спорт – це підготовка до них. Оскільки навколо мене не було жодного проекту, який би мені підійшов – я разом зі Славою Баранським і Славою Сухомлиновим придумала LiveLove. І зараз для мене мій спорт = LiveLove. І, крім того, в спорті я треную не тільки тіло. У ньому загартовується воля. І з нього народжується дисципліна – звичка працювати над собою щодня, робити крок до мети кожен день, ставати кращою версією себе – щодня.


Андрій Длигач Д.е.н., генеральний директор Advanter Group, Luniter troubleshooting

Спорт і бізнес не просто сумісні. Вони доповнюють один одного.

Якщо твій бізнес – туристичні поїздки і ти до сих пір не маєш членства у біговому клубі – як ти до сих пір «на плаву»?

Якщо ти управляєш дистрибуцією канцтоварів, займаєшся SMM, займаєшся виробництвом дитячого харчування – як же ти розвиваєш відносини та зв’язки без зустрічей у «5 елементі» чи у будь-якому іншому клубі?

Хоча я і вклав у ці питання трохи іронії, але ж насправді спорт єднає людей, дозволяє встановлювати дружні відносини через спільне захоплення і відкритість, що властива йому.

Крім того, постійно бути в тонусі, ставити перед собою високі цілі – все це ріднить спорт і бізнес.

Влітку 2017 року моє життя увійшов біг. Через виклик, спільноту «Сомнение.Challenge» (тепер – «Live.Love»). І я, як людина, що надає перевагу тенісу і футболу, не на жарт тепер захопився ще й півмарафоном красивими містами світу. А заодно знайшов кілька сотень товаришів по захопленню, деякі з яких вже стали клієнтами, партнерами. Причому бізнес зовсім не ставився за мету – просто в таких спільнотах все складається гармонійно і природно. Але головне полягає в іншому. Спорт дає можливість відчувати себе молодим і сильним. В часи ейджизму і на початку епохи сингулярності це стає дуже важливим.

Як поєднувати? Дуже просто.

Вівторок і четвер – плавання о 7 ранку. Середа – теніс. Субота – футбол. Неділя – біг.

Пару разів на тиждень – у проміжках між роботою протягом дня – час фітнесу в клубі по дорозі (а для цього форма в багажнику завжди). І дні стають довшими, а робота – ефективнішою.

Головне почати. І бажано – у відмінній компанії.

Поділитися: