Біткойн обігнав Воррена Баффета, «Боїнг» і ВВП Нової Зеландії

131
upload.wikimedia.org
На світовий запас криптовалюти можна купити кілька невеликих країн або цілу ескадру суперавіаносців

Станом на 16:00 понеділка, 4 грудня, загальна ринкова капіталізація біткойнов становила $190,2 млрд (дані Coinmarketcap.com). Курс біткойнів із початку року зріс більше ніж на 1000% і сягнув $ 11 375.
Це означає, що флагманська криптовалюта сьогодні коштує дорожче найбільших статків, більше, ніж за рік заробляють держави з верхньої частини світових рейтингів розвитку.

Bloomberg зробив наочне порівняння п’яти капіталів, які поступаються біткойну.

1

ВВП Нової Зеландії

У липні 2017, за даними Світового банку, валовий продукт острівної держави в південній частині Тихого океану становив $185 млрд – на $5 млрд менше, ніж вартість біткойнів. Криптовалюта також обігнала ВВП нафтових Катару з Кувейтом і заможної Угорщини.

2

Фінансові групи Goldman Sachs і UBS

До п’ятниці, 1 грудня, капіталізація одного з найбільших банків світу Goldman Sachs Group (США) становила $97 млрд, а UBS Group AG (Швейцарія) – близько $67 млрд.

Обидві фінансові групи, навіть склавши капітали, все одно поступаються розкрученій криптовалюті.

Відзначимо, що фінансові важковаговики вельми скептично ставляться до біткойнів. Генеральний директор Goldman Sachs Ллойд Бланкфейн вважає, що поки що «занадто рано» думати над стратегією розвитку криптовалюти. А UBS, найбільш авторитетний портфельний менеджер планети, відмовляється розглядати біткойн як фінансову складову – занадто вел

3

Boeing

Найбільший в світі аерокосмічний концерн Boeing існує на ринку більше ста років. Літаки конструюють, будують і продають близько 140 тис. осіб у 65 країнах. Сьогодні Boeing коштує $162 млрд – і це менше вартості цифровий валюти, що з’явилася лише десяток років тому.
Про його найближчого конкурента по галузі, концерн Airbus SE, не варто й говорити: його капіталізація становить лише $78 млрд (€66 млрд).

4

Чотирнадцять атомних авіаносців

«Джеральд Форд», найпотужніший атомний суперавіаносец ВМС США, у травні обійшовся федеральному оборонному бюджету в $13 млрд. Таким чином, об’єднавши свої капітали, біткойновласники теоретично можуть купити цілу ескадру з 14 таких гігантів. Інше питання, що наразі військова техніка за криптовалюту не продається.

5

Білл Гейтс, Воррен Баффет і Єлизавета II

Найбагатші люди планети за версією Bloomberg, навіть якщо складуть свої статки, не «потягнуть» викуп всіх біткойнів в обігу. За даними агентства, Білл Гейтс «коштує» $90 млрд, Воррен Баффет – $83 млрд. Не допоможуть іі статки королеви Сполученого Королівства – навіть якщо Біллу і Воррену вдасться її вмовити на сумнівні операції: Єлизавета II додала б до спільного казана лише $383 млн.

Утім, Баффет уже давно назвав біткойн бульбашкою, і немає доказів, що мільярдер змінив свою думку.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: