Біткоїни «на дорожку»: як український стартап Columbery поєднує туризм і криптовалюту

266
travelsmart.bg-main
Стартап Columbery залучив понад $450 тис. у біткоїнах на туристичний проект

У жовтні цього року туристичний проект Columbery зібрав 50 біткоїнів (що що згідно із сьогоднішнім курсом становить $450,9 тис) на інвестиційній платформі Icobox. Зароблені кошти підуть на веб-розробку та маркетингові активності.

«Сфера подорожей – перспективний ринок для інтеграції крипто валюти у реальний сектор економіки», – стверджує засновник і СЕО проекту Columbery Ігор Архипенко.

Команда українського стартапу Columbery вже практично два роки працює над створенням персонального тревел-асистента, мета якого – зробити подорожі простішими і дати можливість туристу дізнатися про країну та її людей більше. Іноді мандрівникові досить зробити селфі з Пізанською або Ейфелевою вежею, і на цьому план-мінімум виконано.

На мандрах можна заробити токени. cdn.dribbble.com

Але засновники стартапу вирішили дати туристу альтернативу. Наприклад, в 10 кілометрах від второваних доріг є люди, які виробляють сир, вино, вчать готувати макарони і співати місцевих пісень.

Мандрівник як мінімум повинен знати про місце, де знайти справжні, локальні цінності, а не просту туристичну замануху. Засновник і СЕО проекту Columbery Ігор Архипенко описує ідею стартапу так: «Гібридний маркетплейс, де користувач отримує токен CLMB («Колумб») за те, що користується додатком, і цим токеном може оплачувати послуги». Таким чином, до розміщення інформації на єдиному майданчику запрошуються люди, які заробляють на туристах: вони отримають і клієнтів, і криптомонету за інформацію.

Туристи теж можуть заробити собі токени, щоб розрахуватися ними за послуги, публікуючи свої історії на блозі

Читачі лайкають і діляться розповідями у соціальних мережах, заробляючи монети і собі. Але, безумовно, залучених восени 50 біткоїнів для подальшого розвитку проекту недостатньо. Отримати додаткові фінанси для розвитку Ігор Архипенко планує у криптовалютній «пісочниці», вийшовши на первинне розміщення монет (ICO) вже в січні 2018 року. Команда сподівається залучити максимальну суму в $10 млн.

Ігор Архипенко. facebook.com

Незважаючи на видиму схожість з «олдскульним» пошуком фінансів на тому ж Кікстартері, дана схема має певні відмінності. Інвестор, який вклав у проект за традиційною схемою, може сподіватися на прибуток, виходячи з фінансових показників стартапу.

А на ICO інвестор вкладає фінанси не скільки в сам стартап, скільки у віртуальну грошову одиницю, яка далі живе на біржі своїм життям: на її вартість можуть впливати як об’єктивні чинники, такі як зростання бізнесу, так і суб’єктивні. У разі масової закупівлі токенів на біржі монета зростає, у разі продажу – падає.

Поділитися: