Більше 50% банків світу досі фінансують неекологічні галузі економіки

142
d1o50x50snmhul.cloudfront.net
Лідер Goldman Sachs не затвердив кліматичну стратегію, але має намір інвестувати $150 млрд у розвиток «зеленої» енергетики до 2025 року

Більше половини найбільших банків світу продовжують фінансувати компанії, чия діяльність веде до несприятливих змін клімату. Такого висновку дійшла американська компанія Boston Common Asset Management, опитавши 59 кредитних установ.

61% банків досі не обмежили фінансування видобутку вугілля. З 2014 року до вересня 2017-го банківський сектор виділив $600 млрд на потреби 120 провідних вугільних електростанцій.

«Інвестори хочуть бачити ширше впровадження політики з оцінки кліматичних ризиків», – повідомила директор Boston Common Лорен Компер.

«Зелене» світло майбутнього: 3 книги про перспективи енергетики від інноваторів

На жаль, лише менше 50% респондентів ввели оцінку кліматичних ризиків і взяли за основу стратегію щодо фінансування компаній, чия діяльність передбачає низький рівень викиду вуглекислого газу в атмосферу.

Один з найбільших у світі банк Goldman Sachs Group Inc, як сказано у звіті Boston Common, не входить до їх числа, оскільки досі не впровадив у свою корпоративну практику кліматичну політику. Водночас кредитна установа декларує плани до 2025 року інвестувати $150 млрд у розвиток «зеленої» енергетики.

До 2030 року країни-учасниці Паризької угоди по клімату планують сумарно вкласти близько $12 трлн в альтернативні джерела енергії для переходу на економіку з низьким рівнем вироблення парникових газів. Світові банки повинні «скористатися цією чудовою можливістю», зазначила Компер.

Нагадаємо, що «зелена» енергія витісняє виробників теплової енергетики.

Виробник вітрогенераторів Vestas інвестує в сонячну енергетику для створення гібридних турбін.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: