Президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав декрет «Про розвиток цифрової економіки».
Цей нормативний акт фактично легалізував на території Білорусі операції з криптовалютами і проведення ICO.
Декрет дозволив білорусам майнити, купувати, продавати і зберігати токени. Крім того, білоруська влада відмовилася від жорсткого регулювання діяльності криптобірж і криптоплатформ.
Фізичні особи, що зароблятимуть на криптовалюті, не вважатимуться підприємцями, тому їм не потрібно буде декларувати свої токени.
Більше того, всі криптовалютні операції в Білорусі звільняються від оподаткування до 2023 року.
«Білорусь стає фактично першою у світі державою, яка відкриває широкі можливості для використання технології блокчейн. У нас є всі шанси стати регіональним центром компетенцій у цій галузі», – заявив Олександр Лукашенко.
Криптоінвестору на замітку: 6 ознак афери на ICO
Прийнятий декрет також дозволяє білоруським IT-компаніям частково привести свою роботу у відповідність з англійським правом. Це має полегшити залучення зарубіжних інвестицій.
«Ми постійно стикаємося з юридичними проблемами. Коли західна компанія купує білоруську, вони намагаються оформити угоду за межами Білорусі. Інвестори не хочуть мати справу з білоруським законодавством», – зазначив один з авторів декрету, адвокат Денис Олейников.
Додамо, що прийнятий нормативний акт насамперед створює сприятливі умови для компаній – резидентів Парку високих технологій – білоруського аналога Кремнієвої долини в США.
Одним з резидентів Парку високих технологій є американська компанія EPAM Systems – найбільший розробник програмного забезпечення на замовлення, заснований двома білорусами в 1993 році. Білоруські розробники також доклалися до створення месенджера Viber, у Білорусі розміщується штаб-квартира Wargaming – розробника популярної в усьому світі гри World of Tanks.
Як ми писали раніше, США фактично визнали біткойн електронною валютою.
Водночас Естонія може стати першою країною в Європі, яка почне використовувати власний цифровий платіжний засіб – есткойн.