Білорусь офіційно визнала криптовалюту

150
crypto.pro
Білоруська влада звільнила операції з токенами від податків до 2023 року

Президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав декрет «Про розвиток цифрової економіки».

Цей нормативний акт фактично легалізував на території Білорусі операції з криптовалютами і проведення ICO.

Декрет дозволив білорусам майнити, купувати, продавати і зберігати токени. Крім того, білоруська влада відмовилася від жорсткого регулювання діяльності криптобірж і криптоплатформ.

Фізичні особи, що зароблятимуть на криптовалюті, не вважатимуться підприємцями, тому їм не потрібно буде декларувати свої токени.

Більше того, всі криптовалютні операції в Білорусі звільняються від оподаткування до 2023 року.

«Білорусь стає фактично першою у світі державою, яка відкриває широкі можливості для використання технології блокчейн. У нас є всі шанси стати регіональним центром компетенцій у цій галузі», – заявив Олександр Лукашенко.

Криптоінвестору на замітку: 6 ознак афери на ICO

Прийнятий декрет також дозволяє білоруським IT-компаніям частково привести свою роботу у відповідність з англійським правом. Це має полегшити залучення зарубіжних інвестицій.

«Ми постійно стикаємося з юридичними проблемами. Коли західна компанія купує білоруську, вони намагаються оформити угоду за межами Білорусі. Інвестори не хочуть мати справу з білоруським законодавством», – зазначив один з авторів декрету, адвокат Денис Олейников.

Додамо, що прийнятий нормативний акт насамперед створює сприятливі умови для компаній – резидентів Парку високих технологій – білоруського аналога Кремнієвої долини в США.

Одним з резидентів Парку високих технологій є американська компанія EPAM Systems – найбільший розробник програмного забезпечення на замовлення, заснований двома білорусами в 1993 році. Білоруські розробники також доклалися до створення месенджера Viber, у Білорусі розміщується штаб-квартира Wargaming – розробника популярної в усьому світі гри World of Tanks.

Як ми писали раніше, США фактично визнали біткойн електронною валютою.

Водночас Естонія може стати першою країною в Європі, яка почне використовувати власний цифровий платіжний засіб – есткойн.

 

Джерела: БЕЛТА, Reuters
Поділитися: