Помічник логіста: як Sovtes економить час

255
K.Fund Media
Українська команда змінює ринок автоперевезень

Час – це гроші. Цю стару істину добре знають засновники компанії Sovtes Олег Рудьковський, Максим Севостьянов, Сергій Степаненко та Денис Берг. У 2013 році вони створили компанію, яка допомагає логістам та перевізникам знайти один одного, а виробникам зекономити майже по $2 млн за рік.

Від ідеї до реалізації

«Хороша ідея з’являється лише тоді, коли є велика проблема»,– розповідає директор з розвитку Sovtes Максим Севостьянов.

Саме така проблема була у засновника компанії Олега Рудьковського. У 2011 році він працював у логістичному відділі «Української Гірничо-Металургійної Компанії». Тоді обсяг перевезень компанії складав більш як 500 маршрутів на місяць. Працівникам доводилось сидіти на роботі по 8-10 годин. Більшість з цього часу вони проводили за телефонними розмовами, щоб домовитись з перевізниками.

Олег захотів комп’ютеризувати логістичну систему.

Він вирішив створити корпоративний онлайн-портал.  Сервіс надає інформацію про вантажі та вільні фури в режимі реального часу. Сторони можуть відразу ж укласти угоду за допомогою сайту навіть не зідзвонюючись.

За його допомогою перевізники і постачальники можуть швидко обмінюватись інформацією та залишати власні заявки. На початку система, що працює завдяки хмарним технологіям, була закритого типу. Перевізники потрапляли у Sovtes по запрошенню постачальників.

Головна перевага такого онлайн-рішення – економія часу. Постачальники можуть швидко знайти потрібний транспорт, а перевізники вказати вартість своїх послуг.

Для компаній, що мають власну базу перевізників команда Sovtes пропонувала оптимізувати їхню логістичну систему, тим самим зекономивши гроші. Ще однією перевагою програми стала безпека.

K.Fund Media

Sovtes відстежує процес перевезення за яким може слідкувати і відправник, і перевізник. Ідея сподобалась друзям Олега і вони стали партнерами по бізнесу. Щоб проект стартував знадобилося два роки та $ 60 тис.

Друзі вирішили не залучати інвесторів і вкласти власні гроші.
Від цього принципу вони не відмовилися і до сьогодні. За словами Севостьянова, повернути стартові вкладення вдалось за рік.

Хмарна небезпека

Початок роботи компанії був важким. Гравці ринку не хотіли модернізовувати свої відділи логістики.

«Коли ми приходили до потенційних клієнтів, вони просто лякались слів на кшталт хмарні технології», – ділиться Севостьянов.

Sovtes прийшов на ринок, якого по-суті не існувало

Тому доводилось бути першопрохідцями у всьому.

«Ми пропонували компаніям нові рішення, але на початку часто програвали телефонним записникам у логістичних відділах»,– жартують власники компанії.

Ще однією проблемою стала ціна послуг. Точніше, її формування. Спершу вартість послуг для перевізника складала 1% від суми укладених в системі угод. В той же час, замовники використовували систему безкоштовно. Потім команда Sovtes намагалась впровадити абонентську плату для перевізників. Та така система себе не виправдала, тому повернулись до процентної ставки.

Перші успіхи

Першою великою компанією, що зацікавилась розробкою стала «Метінвест Євразія». Цей момент став поворотним для української команди. За словами власників Sovtes їм вдалось автоматизувати усі процеси, що були пов’язані з логістикою у компанії.

А підвідділ «Метінвесту» за результатами співпраці у 2013 році зекономив $1,8 млн під час закупівлі транспортних послуг.
«Та компанія не просто зекономила, а заробила ці гроші», – каже Севостьянов. Він вважає, що час – це основний драйвер підвищення ефективності процесів.

Після успішної роботи з «Метінвест» в Sovtes почали з’являлись великі клієнти: металургійні компанії «Інтерпайп Україна» та «АрселорМиттал Кривий Ріг», виробники алкоголю Global Spirits та Істерн Беверідж Трейдінг.

Як невеличкій компанії, у якій лише десять працівників вдалось заключити контракти з найбільшими українськими виробниками?

Севостьянов впевнений, що справа у постійному вдосконаленні та вмінні вирішувати усі проблеми користувачів. Наприклад, один із клієнтів захотів провести аукціон серед перевізників. Побажання не лише виконали, а і зробили цю функцію постійною.

Компанія планує запустити сервіс по електронному документообігу та пошуку нових партнерів як для перевізників, так і для вантажовідправників.

«Це дозволить наблизитися до нашої мети, а саме пошуку відповідного транспорту або вантажу за 1 хвилину», – каже Севостьянов.

Заокеанські перспективи

На сьогодні у Sovtes зареєстровано більше чотирьох тисяч компаній. Тому Севостьянов та партнери замислюються про нові ринки. Найбільш перспективними вважають США та Індію.

«Нас цікавлять великі відстані та хороше законодавство», –  ділиться Севостьянов.

Shutterstock

Також у травні команда Sovtes представить нові можливості свого сервісу. Тепер у перевізників з’явиться можливість бачити замовлення від компаній, у яких з ними немає договору.

У новій опції платити за користування онлайн- порталом будуть і замовники. Фіксованої суми немає, та в середньому вона складе 0,2% від річного бюджету відділу логістики компанії.

Поділитися: