Big Data від «Київстар» допомогла відкрити авіарейси з Харкова і врятувала Monobank від кредитних шахраїв

361
Big Data School
Мобільний оператор оголосив набір до третьої Big Data School, щоб отримати нові кадри

17 жовтня стартує приймання заявок до третьої Big Data School від мобільного оператора «Київстар». Про це компанія оголосила напередодні на прес-конференції. Частина випускників мають шанс поповнити лави дата-аналітиків у самій компанії.

Правда і брехня великих даних: 6 важливих фактів із книги «Усі брешуть» Сета Стівенса-Давідовіца

«Київстар» вирішив ростити власних висококваліфікованих фахівців з Big Data, тому що на ринку їх не вистачає, пояснив директор з розвитку бізнесу на корпоративному ринку «Київстар» Євген Кражан: «Це корисно і для «Київстар», адже найкращі студенти отримують можливість далі працювати в нашій команді, і для ринку – випускники Big Data School затребувані в компаніях, які розуміють перспективність застосування аналітики великих даних для збільшення прибутковості бізнесу».

Сила великих даних

Саме спільний з «Київстаром» проект з аналітики великих даних допоміг, наприклад, Харківському аеропорту відкрити три нових напрямки і втричі збільшити пасажиропотік, розповів Євген Кражан.

Євген Кражан
K.Fund Media

Аналітики компанії виявили, що багато абонентів компанії з Харкова приїжджали до аеропорту «Бориспіль», а потім вмикали свої телефони в Італії, Польщі та Великій Британії. Тому Харківському аеропорту як замовнику порекомендували запустити рейси до цих країн. У результаті харків’яни сьогодні почали літати безпосередньо до Мілана, Варшави й Лондона.

Для мережі косметичних магазинів Prostor у Тернополі оператор проаналізував понад 200 різних параметрів, щоб визначити, як залучити нових клієнтів. Для цього обрали складнішу модель Look-alike. Відвідувачів мережі умовно розподілили на чотири демографічні групи. Як виявилося, найбільш лояльною групою з 139 тис. тернополян виявилися жінки 35-45 років. Саме їх залучають з допомогою смс-розсилки.

Великі дані можна відобразити на карті, отримавши так звані Heatmaps – карту переміщень споживачів з роботи, на роботу, їхньої поведінки у вихідні. Це своєрідна «карта стежок у парку», тільки стежками тут є реєстрації телефонів на певних базових станціях. Завдяки такій карті «Правексбанк» вибрав нові, більш популярні місця для розміщення 18 своїх відділень і банкоматів.

Monobank
K.Fund Media

Для інтернет-банку Monobank дата-аналітики «Київстару» зробили ще складніший проект. Споживча поведінка і соцдем абонентів допомогли чіткіше визначити шаблони потенційних кредитних шахраїв, точніше, проблемних позичальників. Шанс отримати відкриту кредитну лінію в Monobank для них зменшився на дві третини, зате більш варті довіри клієнти, які не мають кредитної історії, отримали більше можливості цей кредит отримати.

Кражан наголосив, що для аналітики використовуються тільки неперсоналізовані дані. Клієнти отримують так званий соціально-демографічний портрет аудиторії – без імен, номерів телефонів, адрес та електронної пошти. Натомість аналітика дає змогу підібрати чітко таргетовану аудиторію – за віком, статтю, наявністю автомобіля, навіть за деякими звичками у покупках, хобі, подорожах.

Чого навчають у школі

За словами начальника відділу аналітичних проектів Big Data Олега Волошко, компанія проводить навчання експертів з data science із 2015 року. Усі Big Data School від компанії безкоштовні. Дві попередні зібрали загалом 2600 заявок від охочих, у результаті ретельного відбору навчання пройшли 47 осіб. Дев’ять з них уже успішно працюють в команді Big Data-аналітиків компанії «Київстар».

Олег Волошко
K.Fund Media

Попит на аналітиків зростає, тому набір до третьої школи великих даних вирішили збільшити в півтора раза. Цілих 30 місць вже чекають на майбутніх дата-аналітиків.

Приймання заявок у Big Data School стартував 17 жовтня і триватиме до 7 листопада. Навчальний курс у самій школі триватиме із 23 листопада до 2 грудня.

Серед менторів школи – професор канадського Університету Торонто, старший архітектор Big Data в одній з найбільших IT-компаній України, вчений з десятирічним досвідом роботи з нейромережами, викладач машинного навчання в Українському католицькому університеті та інші визнані авторитети в цьому секторі.

Дізнатися більше про школу можна на сайті bigdata.kyivstar.ua/school .

Головні слова 2017-го – Big Data і кібербезпека.

«Київстар» допоможе організувати «Smart conference» одразу на 128 учасників.

Поділитися: