Безсмертний поні: 4 ознаки, що ви забагато працюєте

265
AliExpress.com
Як це помітити і чому переробітки – це проблема, а не подвиг

На немислиму кількість роботи скаржиться чи не кожен українець: аврал в офісі, палаючі дедлайни та суворий начальник часто стають предметом обговорення з колегами, родичами і навіть з водієм таксі. У той же час є люди, які і не замислюються над тим, як втомилися. K.Fund Media з’ясував, як визначити, що ви дійсно перепрацьовуєте, та які ознаки мають стати тривожними «дзвіночками».

1

Зниклий тайм-менеджмент

«Ну, по-перше, якщо на годиннику вже північ, а ви все ще працюєте, і так вже четвертий день поспіль, то ви напевне переробляєте. По-друге, швидка стомлюваність, нездатність концентруватися та швидко перемикатися на новий тип роботи, втрата спроможності працювати в багатозадачному режимі – це все відходить на другий план на тлі дратівливості.

Відключайтися від інформаційного шуму. Shutterstock

Вас почне все відверто і потужно дратувати! Не тільки на роботі. По-третє, почне прокидатися жалість до себе: заради чого все це? Навколо одні ідіоти, я гідний кращого!

Я більше так не можу, друг мого друга розповідав, як у нього в компанії… коротше, завтра звільняюся!», – розповідає HR Manager компанії Admixer Technologies Вікторія Павличенко.

2

Залежність від телефону

Якщо ви практично не випускаєте телефона з рук і ніколи не вимикаєте його навіть після завершення робочого дня, то ви очевидно перепрацьовуєте.

Ви повинні пам'ятати, що у вас має бути час для того, щоб відключитися від інформаційного шуму та відпочити від навколишнього світу

Спробуйте відключати мобільний хоча б на 30 хвилин в день — і ви почуватимете себе відпочившим.

3

Робота не тішить, але займає надто велику частину життя

Навіть якщо ви дуже сильно любите свою роботу, перепрацьовуючи, ви можете припинити їй радіти. Якщо це все-таки сталося, вам слід замислитися над тим, що приносило вам радість і постаратися реанімувати її.

Погано, якщо у вас не виходить думати ні про що, крім роботи. Shutterstock

Поганим знаком є ​​те, що у вас не виходить думати ні про що, крім роботи, навіть коли термінових завдань немає, і занепокоєння через конкретні питання починає бути схожим на нав’язливі думки.

«Коли ти нічого не хочеш, окрім як лежати і нікого не бачити, якщо перестають чіпляти навіть перемоги, то це точно привід подумати про відпочинок … Є прості вправи на усвідомленість, коли ти сам до себе звертаєшся: «так, ти де?», – і відповідь допомагає прийти до тями і не відчувати себе загнаним конем», – ділиться Head of HR committee European Business Association Катерина Ковалевська.

4

Тіло підкаже

Коли ви занадто завантажені роботою та постійно перебуваєте в стресовому стані, тіло шле мозку сигнали про те, що воно потребує більшої кількості кисню, через що збільшується частота серцевих скорочень.

Якщо ваш пульс прискорений без особливих на те причин (особливо вранці), то вам просто необхідний додатковий відпочинок і хороший сон

Також тривожною ознакою є те, що ви втрачаєте або додаєте більше одного відсотка від ваги тіла за короткий термін. В особливо напружені дні ви можете не звернути уваги на те, що забули пообідати або, навпаки, не помітили, як багато з’їли, сидячи біля монітора.

Хто винен і що робити

У кращих традиціях доказу від зворотного, ви перепрацьовуєте, якщо ваша самооцінка безпосередньо залежить від кар’єрних успіхів. Хронічний трудоголізм часто пов’язують з низькою самооцінкою. Такі люди впевнені, що будуть почувати себе краще, працюючи більше та показуючи вражаючий результат. Кар’єрними успіхами варто пишатися, але професійні якості – це лише частина того, ким ви є.

Хронічний трудоголізм може бути ознокаю низької самооцінки. Shutterstock

«Проаналізуйте останній робочий місяць (скільки разів ви затримувалися або приходили на роботу у вихідні дні). Зробіть фотографію робочого дня. Відстежите, чому вам доводиться затримуватися», – радить HR-експерт, кар’єрний коуч Вікторія Сафронова.

У наступному матеріалі читайте про вплив переробіток на організм людини та рекомендації, як повернути втрачений баланс між роботою та відпочинком.

Поділитися: