Міжнародна кар’єра: 5 якостей, необхідних «глобальним професіоналам»

412
Shutterstock
Як бізнесу переступити культурні бар'єри та вийти на міжнародний рівень

Згідно із недавнім звітом McKinsey Global Institute, до 2030 року чисельність глобальної робочої сили сягне 3,5 млрд осіб. Але навіть тоді нестача кваліфікованих кадрів буде відчутною, а конкуренція за професіоналів – високою. У нових умовах знадобляться навички та поведінкові моделі, які допоможуть адаптуватися до роботи в різних культурах.

Протягом п’яти років Цедал Нілі, доцент кафедри організаційної поведінки Гарвардської школи бізнесу, вивчала багатонаціональний колектив японської компанії Rakuten, одного з лідерів на міжнародному ринку електронної комерції.

Хіроші Мікітані.alchetron.com

На підставі спостережень вона сформувала розуміння того, які саме якості сприятимуть успішній кар’єрі нового типу «глобальних професіоналів».

До 2010 року Rakuten була багатомовною транснаціональною корпорацією. Співробітники штаб-квартири в Токіо спілкувалися японською, у філії в США була в ходу англійська, працівники в Європі, Азії, Південній Америці говорили своїми рідними мовами. Міжнародне спілкування велося за допомогою перекладачів.

У 2010 році генеральний директор компанії Хіроші Мікітані запровадив радикальне нововведення: всі 10 тисяч співробітників були зобов'язані використовувати тільки англійську мову

На думку Мікітані, спілкування різними мовами заважало швидко і повноцінно обмінюватися знаннями, а англійська допоможе прискорити обмін інформацією на міжнародному рівні.

Нововведення принесло із собою ряд складнощів. Так, співробітникам японських офісів довелося додатково вивчати англійську, а американцям – звикати до незвичайної для них корпоративної культури. Найлегше перехід на нові стандарти вдався співробітникам з Німеччини, Таїланду, Бразилії та інших країн, для яких ані мова, ані корпоративна культура з самого початку не були рідними.

Отже, що буде важливим для успіху «глобальних професіоналів»?

1

«Позитивна байдужість»

Або здатність не надавати великого значення культурним відмінностям, в цілому залишаючись лояльним до них. Наприклад, спокійно поставитися до вимоги носити корпоративний бейдж або до частого складання звітів по KPI. Готовність до адаптації важлива для роботи із представниками різних куточків світу.

2

Пошук спільних елементів у різних культурах

Іноді навіть зовсім неочевидних. Наприклад, французький співробітник Rakuten знайшов спільність зі своїми японськими колегами в тому, що обидві культури орієнтовані на результати і схильні до аналізу процесів заради їх покращення.

Офис
Shutterstock

Індонезійський інженер провів аналогію між ритуалом миття ніг і рук при вході до мечеті і щотижневого обов’язкового п’ятихвилинного прибирання робочих столів, прийнятого в Rakuten. На його думку, обидва ритуали демонструють відповідальність і приязнь у ставленні до конкретного місця.

3

Відчуття приналежності до глобальної компанії

Відчуття приналежності до великої організації (а не тільки до свого локального офісу) сприяє прийняттю цілей і цінностей компанії, підвищує задоволеність роботою і продуктивність.

4

Встановлення взаємодії з географічно віддаленими філіями

Так звані «подвійні експати», на відміну від співробітників з Японії і США, вітали і всіляко розширювали спілкування зі співробітниками в інших філіях Rakuten. Найбільш комунікабельними виявилися бразильці – ступінь добровільних взаємодій склала 52%, в США – лише 2%.

Поездка
Shutterstock

5

Мотивація до глобальної кар’єри

Подорожі, життя в новій країні, а також хороші можливості кар’єрного росту – ось причини, якими експати мотивували свої глобальні кар’єрні прагнення. Бажання вчити англійську та працювати за кордоном, здавалося, посилювали одне одного. «Буде здорово мати можливість поїхати до іншої країни та попрацювати там. Це безперечно те, що я хочу зробити в майбутньому, коли покращу рівень мови», – поділився планами тайванський співробітник Rakuten.

А як пришвидшити розвиток своєї кар’єри? Читайте у статті про 4 простих щоденних звички, які вам в цьому допоможуть.

 

За матеріалами: HBR
Поділитися: