Без батога і пряника: 5 книг про мотивацію співробітників

455
Shutterstock
Усі працюють краще, якщо зусилля мають сенс і дарують позитивні емоції

87% людей у всьому світі емоційно відсторонені від своєї роботи і не налаштовані підвищувати власну продуктивність. Таку статистику наводить американський інститут громадської думки Gallup.

Більша винагорода – кращий результат? Виявляється, не зовсім так. Самих лише грошей не достатньо, щоб спонукати когось викластися на повну.

K.Fund Media підібрав книги, які допоможуть зрозуміти, що саме потрібно кожному, аби щиро любити свою справу.

 

«Драйв. Дивовижна правда про те, що нас мотивує», Деніел Пінк

Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us, 2009

Деніел Пінк – колишній спічрайтер Ела Ґора. Його книга про мотивацію довго трималася у списку бестселерів The New York Times, а презентація її основних тез на TED стала одним із найпопулярніших виступів за всю історію конференції. Автор запевняє: щоб не страждати від роботи, нам конче потрібні три речі – автономія, можливість вдосконалюватися і відчуття того, що наші дії мають сенс. Бізнес, зазначає Пінк, уперто ігнорує те, про що вже багато років говорять науковці: модель покарань і заохочень малоефективна, коли метою є пошук нових нестандартних рішень.


«Винагорода: потаємна логіка, що формує нашу мотивацію», Ден Аріелі

Payoff: The Hidden Logic That Shapes Our Motivations, 2016

Ніщо так не вбиває бажання доводити справу до кінця, як усвідомлення того, що це може виявитися марнуванням часу та зусиль, пише професор поведінкової економіки Дюкського університету Ден Аріелі. Щоб не почуватися, як проклятий Сізіф, людині потрібно бачити, що її потуги дають результат, стверджує він. А від дна депресії може врятувати виштовхувальна сила колективної підтримки і визнання.


«Принцип прогресу. Використання маленьких перемог задля втіхи, залучення і творчості на роботі», Тереза Амабайл і Стівен Кремер

The Progress Principle. Using Small Wins to Ignite Joy, Engagement, and Creativity at Work, 2011

Професор Гарвардської школи бізнесу Тереза Амабайл та психолог Стівен Кремер проаналізували щоденники понад двохсот працівників у семи компаніях і дійшли висновку, що плідна робота неможлива без позитивних емоцій. Але чомусь саме цей аспект часто недооцінюють керівники. Найкращий спосіб викликати такі емоції – дати персоналу можливість розвивати власний потенціал і досягати помітного прогресу у справі, в яку вони вкладають свою енергію. Амабайл та Кремер радять лідерам замислитися, наскільки цьому сприяють вказівки, які вони дають.


«Чому ми працюємо», Баррі Шварц

Why We Work, 2015

Як провчити халтурників? Психолог і професор соціології Суортмор-коледжу Баррі Шварц звертає увагу на згубність перетворення моральних зобов’язань на економічні та попереджає: межа тонка. Штрафи не завжди роблять людей відповідальнішими і навіть можуть стати причиною збільшення випадків порушень. Адже за умов постійної загрози бути оштрафованим замість думати, правильно чи неправильно він чинить, працівник питає себе «скільки мені доведеться за це заплатити?». Совість у цих товарно-грошових відносинах не бере участі.


«MotivAction: ентузіазм заразний», Клаус Кобйолл

Motivaction: Begeisterung ist übertragbar, 2005

Книга німецького ресторатора та власника старовинного готелю Клауса Кобйолла на його батьківщині вже стала класичним порадником для «неортодоксальних» управлінців, які хочуть – не мало не багато – завоювати серця своїх колег. Посилаючись на власний досвід та історії з життя він намагається довести, що робота – не вівтар, де треба приносити себе в жертву. Вона потребує відданості, але не самозречення. Визначаючи сильні сторони усіх членів команди і сприяючи їх зміцненню, справу можна організувати так, що усі причетні отримуватимуть від неї задоволення.

Поділитися: