Бельгійська суднобудівна компанія Compagnie Maritime Belge (CMB) побудувала перше у світі комерційне судно, що не забруднює атмосферу викидами.
Пасажирський пором Hydroville працює і на мазуті, і на стиснутому водні. Нещодавно судно отримало сертифікат на перевезення в морському регістрі Ллойда.
CMB витратила на розробку технології гідролізу водню менше $10 млн. За розрахунками компанії, підготовка двигуна для невеликих вантажних суден коштуватиме близько $20 млн.
Переведенням головного двигуна вантажних кораблів на водень бельгійці планують впритул зайнятися через рік, у 2019 році.
У довгостроковій перспективі CMB має намір побудувати екологічне судно, експлуатувати яке буде дешевше, ніж традиційні кораблі.
До 2050 року Україна отримуватиме 57% тепла від біопалива
Бельгійський суднобудівник наразі купує водень у хімічних підприємств. Але в майбутньому компанія хоче отримувати його за рахунок електролізера, що працює на відновлюваних джерелах енергії.
Надалі CMB планує перевести на водень не лише головний, а й допоміжні двигуни вантажного судна, які забезпечують електроенергією каюти екіпажу та інші електронні системи на борту.
За оцінками компанії, водневі допоміжні двигуни знизять об’єм шкідливих викидів судна ще на 10%.
Як ми писали раніше, до 2022 року компанія UDP планує інвестувати $300 млн в альтернативну енергетику України.
У листопаді в Славутичі запустили найбільшу в Україні котельню на біопаливі потужністю 10,5 МВт.