5 очей для інтернет-няньок: 5 країн вимагають доступу до зашифрованих пристроїв

225
www.facebook.com/au.usembassy.gov
Пакт «5 очей» може порушити гарантію конфіденційності даних

Уряду п’яти країн закликали технологічні компанії залишати в зашифрованих пристроях бекдори – можливість доступу для правоохоронців.

В іншому випадку країни пригрозили прийняти «технологічні, примусові, законодавчі або інші заходи» для доступу до заблокованих пристроїв і послуг.

Про це йдеться в так званому пакті «П’ять очей» – угоді про співпрацю міністерств внутрішніх справ і міграції США, Великобританії, Канади, Австралії та Нової Зеландії, яка була підписана на саміті в Австралії в кінці серпня.

Особиста справа: що робити, якщо ви «наслідили» в мережі

Правоохоронці п’яти країн наголосили, що надання бекдорів буде лише добровільним, а використовуватися вони будуть виключно для «законного» доступу до пристрою, наприклад, у ході кримінального розслідування.

Проте, в пакті йдеться, що можливі й суворіші заходи, якщо правоохоронці «стикатимуться з перешкодами» для доступу до зашифрованих даних.

The Verge робить висновок, що пакт свідчить про зростаюче невдоволення законодавців шифруванням даних.

Шифрування ПЗ та електронних пристроїв
www.theverge.com

Шифрування ПЗ та електронних пристроїв уже набуло масового характеру, тобто кількість запитів на доступ від поліції теж зростатиме.

Для технологічних компаній додати бекдор в продукти означає порушити гарантію конфіденційності даних користувачів.

Проблема ще й у тому, що інші країни теж можуть скористатися цими лазівками для шпигунства в недоречних обставинах.

Крім шифрування, в пакті йдеться про інструменти захисту всесвітньої мережі від педофілів, терористів та інших злочинців. «П’ять очей» мають на увазі живих цензорів та AI для видалення небезпечного контенту і, більше того, створення загальної бази даних про подібних зловмисників.

Кібербезпека в 2018-му: атаки через інсайдерів і таємний майнінг.

Кібербезпеки США загрожують чотири країни – агент ФБР.

Поділитися: