BBC обрала найкращі українські книги 2017 року

162
www.ebrd.com
Премії від Культурної програми ЄБРР отримали Катерина Калитко і Анна Коршунова

Служба новин «BBC Україна» оголосила переможців премії «Книга року 2017», яку вона з 2004 року щорічно присуджує в партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР).

«Земля загублених, або Маленькі страшні казки» Катерини Калитко стала «Української книгою року», а «Комп і компанія» Анни Коршунової визнана кращою дитячою книгою 2017-го.

«Є загальнолюдські цінності, без яких неможливо вижити. І одна з головних – вміння слухати і чути інших, досягати взаєморозуміння з людьми, які мають різний життєвий досвід, несхожу історію і цінності. Теми, які Катерина Калитко досліджує у своїх коротких розповідях, особливо актуальні сьогодні, оскільки світ стає дедалі більш роздробленим. Вона наголошує, наскільки важливо для людей залишатися на зв’язку одне з одним, розуміти одне одного, незалежно від життєвого досвіду, історії і цінностей, які вони можуть мати», – сказав редактор BBC World Service в Європі Артем Лісс.

«Я вдячна за те, що голос інших, голос відкинутих людей, який я хотіла відтворити своїм голосом, був почутий», – відреагувала сама Катерина Калитко на премію.

Оберіть бестселер, який став популярним, коли ви тільки народилися

«Комп і компанія» Анни Коршунової, яка перемогла в номінації дитячої книги, – чудова історія про вихід з комп’ютера і пошук дружби і пригод. Тільки занурюючись у життя, ви можете знайти справжнє дитинство, стати справжніми друзями і битися з реальною несправедливістю, весело провести час! Це цінний урок не лише для дітей, а й для їхніх залежних від соціальних медіа батьків», – пояснила вибір переможця радник з культурних питань ЄБРР і член журі премії Світлана Пиркало.

Сама Анна Коршунова заявила, що сприймає премію «більше як аванс і натхнення, щоб писати далі».

Анна Коршунова і Катерина Калитко отримають еквівалент £1000 (близько 37 тис. грн). Видавці книг-переможців – «Видавництво Старого Лева» (Львів) і «Час майстрів» (Київ).

У шорт-листі премій були також: «Інтернат» Сергія Жадана, «Харків» Олександра Ірванця, «Танжер» Івана Козленка та «Шенгенська історія» Андрія Куркова в «дорослій» номінації, а також «Миші» Соні Атлантової, «Старшокласниця. Першокурсниця» Анастасії Левкової і «Піраміда Синтії» Олега Чаклуна – в «дитячій».

Кращий нон-фікшн року за версією Amazon.

Вибір читачів Goodreads 2017.

 

Джерела: EBRD, BBC
Поділитися: