Bayer-Monsanto заплатить $289 млн за канцерогени в гербіцидах

257
www.flickr.com/photos/conanil
Позов каліфорнійського садівника створив прецедент для 5 тис. аналогічних

Одна з найбільших хімічних компаній Bayer-Monsanto повинна відшкодувати $289 млн каліфорнійцю за виробництво канцерогенних гербіцидів. Таке рішення суд Каліфорнії виніс за позовом місцевого жителя, який звинуватив корпорацію в тому, що її засоби захисту рослин з гліфосатом викликали у нього рак.

Reuters стверджує, що перемога в суді шкільного садівника Дуейна Джонсона створила прецедент, і тепер Monsanto належить відповісти за гліфосат-канцероген за понад 5 тис. аналогічних позовів по всій території США.

Суди з дуже високою ймовірністю ухвалять рішення на користь позивачів – у Сполучених Штатах застосовується прецедентна система.
Вищий суд Каліфорнії після трьох днів розглядів присудив Monsanto виплатити компенсацію шкоди $39 млн і штраф $250 млн.

«Зелені» неформали: хто стояв біля витоків екологічного бізнесу

Якщо суми відшкодування за іншим позовами будуть аналогічні каліфорнійській, то збитки німецької корпорації Bayer, нинішнього власника Monsanto, в кілька разів перевищать суму придбання. У березні Bayer поглинула Monsanto за $62,5.

Компанія Monsanto вже офіційно заявила, що оскаржить рішення суду: «Сьогоднішнє рішення не змінює того факту, що понад 800 наукових досліджень та оглядів … підтверджують, що гліфосат не спричиняє рак, і у пана Джонсона в тому числі».

У 2016 році Дуейн Джонсон подав позов, в якому звинуватив Monsanto в тому, що захворів неходжкінською лімфомою, раком лімфатичної системи, внаслідок впливу Roundup і Ranger Pro – двох гербіцидів із гліфосатом виробництва Monsanto. Лікарі Джонсона стверджують, що він може не дожити до 2020 року.

46-річний колишній садівник Джонсон застосовував гербіциди в роботі до 30 разів на рік.

Roundup
www.reuters.com

Його адвокат Брент Віснер заявив, що надав присяжним внутрішні документи компанії, які «доводять, що Monsanto вже багато десятиліть знає, що гліфосат і, зокрема Roundup, можуть спричиняти рак».

Чотири тижні перед присяжними виступали статистики, лікарі, фахівці з охорони здоров’я, епідеміологи, які не згодні з канцерогенністю гліфосату.

Агентство США з охорони навколишнього середовища в 2017 році за підсумками десятирічного дослідження винесло висновок, що гліфосат не спричиняє рак. Раніше, в 2015 році, Всесвітня організація охорони здоров’я класифікувала гліфосат як потенційний канцероген.

Суперкомп’ютер IBM Watson призначав небезпечне лікування раку.

Поділитися: