Батьківські поради: «Зробіть ваших дітей успішними» Джима Роджерса

711
K.Fund Media
Практичні поради на всі випадки від одного з найвідоміших мільярдерів в світі

Джим Роджерс – мільярдер, партнер Джорджа Сороса по Quantum Fund, творець власного товарно-сировинного індексу RICI, викладач Вищої школи бізнесу Колумбійського університету. А до того ж – мандрівник, що потрапив до Книги рекордів Гіннеса. У 1990 році Роджерс вирушив на мотоциклі в навколосвітню подорож, яка тривала 22 місяці.  А в 1999 році він відправився в мандрівку на «мерседесі» разом із дружиною, й за три роки відвідав 116 країн.

Навіть якби він просто написав атобіографію, вона безсумнівно читалася б як захопливий роман. Втім, у книзі «Зробіть ваших дітей успішними. Поради з виховання від одного з найвпливовіших інвесторів світу» автор і справді розповідає про те, як збирав пляшки й торгував арахісом у дитинстві, як підлітком працював у крамниці й будівельній фірмі. І це попри те, що його батько був керівником хімічної фабрики, тож родина не бідувала.

В книзі Роджерс звертається до своїх доньок

І все ж «Зробіть ваших дітей успішними» – не автобіографія. В книзі Роджерс звертається до своїх доньок – Хеппі та Бебі Бі. Можливо, саме така форма й визначила простоту й зрозумілість викладення.

Поради, перелічені в книзі, найрізноманітніші – від  «виконуйте якомога більше обчислень у голові», щоб краще знатися на цифрах і знаходити помилки, до рекомендації користуватися туалетом перед довгою поїздкою та публічним виступом.

Та оскільки Роджерс – професійний інвестор, то більшість його настанов пов’язані з економікою. Однак вони стосуються скоріше не того, як «вкладатися», а того, як мислити. Один із розділів так і називається: «Вивчайте філософію, вчіться думати». А наступний – «Вивчайте історію».

Роджерс – і це приваблює найбільше – сам живе за власними порадами, явно відчуває себе   громадянином світу й, здається, замислюється над тим, яким залишить цей світ у спадок донькам. За його оцінками, в XVIII столітті домінувала Франція, в XIX – Англія, XX століття було епохою Сполучених Штатів, а XXI – належатиме Китаю. Саме тому автор – турботливий і далекоглядний батько – найняв своїм донькам гувернантку-китаянку і разом з родиною переїхав до Сінґапура ще в 2007 році.

В своїй книзі Роджерс згадує також і Україну. Щоправда, його прогнози щодо наших країв не надто оптимістичні: «Україна може розпастися будь-якої миті», «СРСР розвалився на п’ятнадцять окремих держав, і в недалекому майбутньому може розвалитися ще на п’ятдесят або сто». І зважте, написано це було в 2009 році, ще до подій на київському Майдані та в Криму.

Україна може розпастися будь-якої миті

Рекомендації, які Роджерс дає молоді, стануть в пригоді не тільки донькам мільярдера. «Продавати під час істерії, а купувати в період паніки» – порада для тих, у кого в розпорядженні є великі суми, але не обов’язково мільярди.

Зате навчитися друкувати й шити, не напиватися за діловим обідом й не виходити заміж щонайменше до 28 років – під силу будь-якій дівчині.

Рекомендація читати газети, але перевіряти інформацію в інших доступних джерелах, зокрема за офіційними звітами та статистичними даними, буде корисною не лише дівчатам на відданні. Отже, ця книга – для дбайливих батьків і для всіх, хто звик думати й хоче навчитися робити це ще краще.

Поділитися: