Багато цифр: психолог пояснює, чому зараз жити краще, ніж 30 років тому

5874
Якщо ви вважаєте, що з плином років ваше життя лише погіршується, то подивіться виступ Стівена Пінкера — він вас точно переконає

2017 рік визнано найгіршим в історії. Але чи це насправді так? Психолог, професор когнітивної науки Стівен Пінкер проаналізував останні дані про убивства, війни, бідність, забруднення і багато іншого зараз і тридцять років тому. Дійшов висновку, що сьогодні всі ці показники є набагато кращими, аніж були раніше.

«Минулого року по всьому світу було 12 війн, 60 автократичних режимів, 10% населення жило в злиднях і було більше 10 000 одиниць ядерного озброєння. Але 30 років тому було 23 війни, 85 автократичних режимів, 37% населення жило у злиднях та було 60 000 одиниць ядерного озброєння. Дійсно, минулий рік був жахливим у плані тероризму в Західній Європі, що забрав 238 життів, але 1988-й був гірше — тоді загинуло 440 осіб», — психолог ділиться статистикою в рамках Міжнародної конференції TED.

Він стверджує, що прогрес є і це не питання віри або оптимізму, а факт історії людства.

Багато людей не бачать розвитку, тому що про нього рідко розповідають по телевізору

«Зведені дані про використання в новинах позитивних та негативних слів показують, що в десятиліття, коли людство ставало здоровішим, багатшим, розумнішим, більш захищеним та щасливим, тексти світових ЗМІ ставали дедалі похмурішими, — каже психолог. – Причина такого явища влучно підмічена у заголовку видання The Onion: «На ранкових нарадах CNN вирішують, чим налякати глядачів сьогодні».

Щоправда, прогресу не уникнути, і він не означає, що все стає краще у всіх і завжди, стверджує Пінкер. Прогрес — це вирішення проблем, і треба розглядати зміну клімату і загрозу ядерної війни як проблеми, що потребують рішення, а не як прийдешній апокаліпсис.

«Ідеального світу не буде, і прагнути його небезпечно, — стверджує він. — Але не існує меж покращенням, якщо ми будемо і надалі скеровувати знання на досягнення процвітання для людства».

Поділитися: