Бачу ціль: 5 кроків до кар’єри в міжнародних організаціях

291
K.Fund Media
Навіщо продумувати власне позиціонування та що писати в LinkedIn

Друга частина лекції експертки з комунікацій Анастасії Нуржинської про кар’єру в міжнародних організаціях. Подаємо покрокову інструкцію – що робити, якщо хочете працювати за кордоном. Першу частину лекції – про вимоги до кандидатів в міжнародних компаніях – читайте тут.

1

Плануйте завчасно

Продумайте, як будете здобувати потрібну кваліфікацію. Я відслідковую вакансії, які для мене цікаві, роздруковую аркуш з вимогами до них та прописую, чи відповідаю їм. В деяких випадках я можу «дотягнути» – сказати, що тема для мене є спорідненою чи зазначити подібний досвід.

Але часто вимоги зависокі, і я маю продумати, що зробити в найближчі роки, щоб відповідати їм

Можливо, це додаткова освіта чи досвід роботи в певній тематиці. Тоді я складаю план, як отримати потрібні навички, та поступово виконую його.

2

Слідкуйте за своєю репутацією

Кожен із нас вже має певну репутацію: щось ми зробили і маємо результат, про щось пишемо в соціальних мережах і цим формуємо думку про себе. Керуйте цим процесом. Наприклад, періодично робіть пости в Facebook на професійну тематику, щоб показувати свою зацікавленість роботою.

K.Fund Media

Міжнародні організації оцінюватимуть вас не тільки як професіоналів, а й як особистість. Наприклад, операційний директор Facebook Шеріл Сендберг описує себе чотирма словами: technology executive, activist and author.

Вона пише книги, є активісткою з прав жінок та директором популярної соцмережі. Замисліться і ви – чи зможете описати себе одним реченням як професіонала, особистість та людину з соціальною відповідальністю.

3

Правильно складіть резюме

Підкреслюйте свої сильні сторони та оминайте слабкі. Ідеальне CV має складатися з позиціонування, результатів, сильних сторін і фактів. Вказуйте якнайбільше конкретики – наприклад, скільки конференцій ви організували та скільки людей в них взяли участь, а не просто пишіть, що «були координатором великої конференції». Вже зараз продумайте та згадайте ваші минулі посади, відокремте 3-5 результатів. Пропишіть їх і завжди майте при собі на співбесідах.

K.Fund Media

Не забувайте про LinkedIn. Саме через цю соцмережу мене запросили на 90% проектів, з якими я співпрацювала. Для міжнародних організації LinkedIn є важливим. Перенесіть сюди своє резюме у зменшеному форматі.

4

Використовуйте всі можливості для комунікації

Напевно, ви не раз чули фразу «Ніколи не їжте наодинці». Прислухайтесь до цієї поради: вона допоможе вам сформувати власну мережу знайомих та своєрідне коло підтримки. Заплануйте собі на тиждень декілька зустрічей з колегами, підтримуйте з ними контакт. Таким чином у вас сформується коло людей, яких ви знаєте, і які знають вас і зможуть порекомендувати.

5

Отримайте хоча б мінімальний досвід роботи

У всіх міжнародних організаціях вимагають 3-5 років досвіду… в інших міжнародних компаніях. Ось таке замкнуте коло. Як отримати цей досвід? Я рекомендую попрацювати на державній службі. Вона є універсальним входом до будь-якої міжнародної організацій, тому що вони, як правило, працюють з урядами інших країн.

K.Fund Media

Ще один варіант – волонтерство чи стажування. Замість відпустки можна декілька тижнів постажуватися в європейських університетах чи громадських організаціях.

Поділитися: