Babai вирішує: як дві мами створили «нескінченні» іграшки

290
K.Fund Media
Вікторія Москаленко і Олена Закалюк мають намір завоювати США і Велику Британію

Дерев’яним іграшкам Babai трохи більше року. Все почалося з поїздки на відпочинок. Тоді дві сім’ї Москаленко і Закалюк шукали в дорогу іграшки, які захопили б увагу дітей на тривалий період. В процесі обговорення пропозицій на полицях крамниць і народилася ідея створювати іграшки без кінцевої конструкції, з якими можна грати, допоки вистачає фантазії.

Що до чого

Вікторія Москаленко переконана, що контакт дитини з соціумом починається через іграшку. Зараз майже все, що продається в дитячих магазинах – вже має певний колір, форму й емоцію. Таким чином малюк з пелюшок отримує готові рішення – йому підказують, як має бути.

«Фактично все починається з гри, діти можуть зробити в дитинстві все що завгодно і з чого завгодно, — каже Москаленко. – Але ми їм нав’язуємо стереотипи: іграшкові морквини тільки помаранчеві, а помідор ― лише червоний. Хоча морква буває білою, а помідори жовтими, чорними».

K.Fund Media

У цьому й полягає основна ідея Babai – навчити дітей свободі просторового мислення. Іграшки спеціально не покривають фарбою – нехай малюк сам вирішує, якими вони мають бути.

«Непофарбований будиночок-шнурівка з дерева може бути для дитини і іграшкою, і загадкою. Головне не обмежувати її й іноді підкидати ідеї», — каже Москаленко.

За півтора роки асортимент компанії розширився до 30 найменувань

Під час розробки іграшок підприємниці вивчали спеціалізовану літературу і консультувалися з дитячими психологами.

Перші кроки

В старт проекту подруги вклали близько $6 тис., які пішли на закупівлю матеріалу (20%), обладнання (40%), оренду приміщення під виробництво (15%) і виплату зарплати першим співробітникам на виробництві.

K.Fund Media

Його компаньйонки запустили через три місяці після початку роботи в Коростені, що дозволило заощадити на оренді.

У жовтні 2016 року, на фестивалі «Кураж Базар», дівчата показали перші готові шість іграшок: класичні хрестики-нулики, два види дитячої гри-риболовлі (для вивчення цифр і форм), трафарети для розробки пальчиків перед письмом, креативний балансир і дерев’яний конструктор-балансир «піраміда Силачів».

Продали все

«Це були пробні моделі, – згадує Москаленко. – Згодом ми їх конструктивно допрацювали, з’явилася стильна упаковка. Виторг тоді склав близько 10 тис. грн».

Перший успіх надихнув підприємців розширювати виробництво, збільшувати штат. Зараз в команді 19 осіб.

Складнощі й розвиток

Окрема історія з матеріалом: обрали березу, як найприйнятніший за ціною, приємний і податливий в обробці матеріал для своїх іграшок.

«Як виявилося, мало хто в Україні має документи на дерево, – нарікає Москаленко. – Як правило: ані радіології, ані сертифікатів і пропозиція зробити документи «на митниці». Для початку фанера була ідеальним варіантом, але зараз ми рухаємося далі. Плануємо робити іграшки з натурального дерева».

Найвищі націнки виставляють крамниці, коли ти нікому не відомий

Просування іграшок Babai починалося як у багатьох молодих підприємців. Курс був на маркетплейси. Таким чином, іграшки компанії з самого початку стали продаватися в Європу.

«Як показала практика, найвищі націнки виставляють крамниці, коли ти нікому не відомий, і це дуже нелегкий шлях кудись пробитися. Ми пройшли через нього, поставили інші цілі, в результаті – отримуємо запити на співпрацю по Україні від досить серйозних гравців», – розповідає Олена Закалюк.

K.Fund Media

Сьогодні Babai ведуть сторінки в Instagram і Facebook, співпрацюють з великими українськими ритейлами.

З приводу конкурентів засновники вважають, що вони є в сегменті конструкторів. Наприклад, шнурівки випускають також інші виробники. А в іншому, враховуючи дизайнерський підхід і безпеку, серед українських компаній – поки що немає.

Зараз розвиваємо напрямок багатофункціональних дитячих меблів

«Поки що у нас є тільки столик і стільчик, але в роботі багато нового», – підсумувала Москаленко.

Найближчим часом засновниці планують освоювати західний ринок. В першу чергу США і Велику Британію. Babai вже представлена ​​на Амаzon, і тепер їх основна мета – піти у топ 10.

Поділитися: