Азіатський конкурент Uber подолав позначку в 1 млрд поїздок

145
todayonline.com
Мобільний сервіс для замовлення таксі Grab доступний у семи країнах Південно-Східної Азії

Азіатський сервіс онлайн-замовлення таксі Grab наприкінці жовтня зареєстрував 1 млрд завершених поїздок.

З моменту заснування в Малайзії в 2012 році компанія розширила свій бізнес на 142 міста в семи країнах Південно-Східної Азії: Сінгапурі, Малайзії, Індонезії, Таїланді, В’єтнамі, М’янмі і на Філіппінах.

Спочатку Grab була службою для замовлення ліцензованих таксі. Пізніше компанія значно розширила спектр послуг, додавши приватних водіїв, мототакси і кар-шерінг (послуга загального користування авто) за прикладом світового лідера ринку замовлення таксі та приватних водіїв Uber.

Ринкова капіталізація Grab вже досягла $6 млрд – це найкращий результат серед технологічних компаній у регіоні Південно-Східної Азії. Найбільшими інвесторами стартапа стали SoftBank і Didi Chuxing, китайський сервіс таксі – вони вклали в розвиток компанії $2 млрд.
У мобільному додатку Grab зареєстровано понад 2 млн водіїв, а кількість його завантажень уже перевищила 68 млн.

Нахабний новатор: історія Тревіса Каланіка і компанії Uber з книги «Дика гонка»

У Південно-Східній Азії лише два сервіси таксі зареєстрували по мільярду і більше поїздок – уже згаданий Didi і Uber, який у червні подолав позначку в 5 млрд поїздок.

У 2016 році Grab ввела оплату картками, а минулого тижня впровадила в мобільний додаток платіжний сервіс GrabPay. Його можна використовувати як для оплати поїздок, так і для придбання вуличної їжі в Сінгапурі. Надалі компанія, за словами її співзасновника Ху Лінь Тана, планує використовувати GrabPay для платежів за товари та послуги і в інших країнах.

Як ми писали раніше, британський автовиробник Jaguar Land Rover інвестував 20 млн фунтів ($25 млн) у конкурента Uber – американський сервіс-таксі Lyft.

А надуспішний індонезійський мобільний сервіс мототакси Go-Jek готується до запуску ще у трьох-чотирьох країнах Південно-Східної Азії.

 

Джерело: TechCrunch
Поділитися: