Автоматизація не лякає: AI створить більше робочих місць, ніж забере

650
www.shutterstock.com
Найбільше посад скоротять у сфері транспорту і промисловості, а створять – у сфері охорони здоров'я

Стрімкий розвиток роботів і систем штучного інтелекту (AI) з часом дасть їм змогу замінити людину на робочому місці, але не в таких жахливих масштабах, як багато хто вважає. Консалтингова компанія PwC впевнена: AI створить не менш робочих місць, ніж забере, пише Business Insider.

Згідно із прогнозом експертів з PwC, до 2037 року AI замінить людину на 7 млн ​​існуючих робочих місць, але натомість створить нові 7,2 млн позицій. У результаті автоматизації з’явиться близько 200 тис. нових робочих місць.

Тест: чи замінить робот вас на роботі

Наприклад, у Великій Британії автоматизація найбільше позначиться на сфері транспорту і промисловості, де під удар потраплять 38% і 30% робочих місць відповідно. Однак сектор охорони здоров’я, навпаки, виграє від масового впровадження роботів: AI замінить на роботі лише 12% людей, але водночас створить 34% нових позицій.

«AI не призведе до технологічного безробіття, адже забере близько 20% існуючих робочих місць у Великій Британії, створивши замість них аналогічну кількість позицій», – сказано в дослідженні PwC.

На думку PwC, автоматизація найменше зачепить співробітників, які виконують комплексні та специфічні завдання в таких сферах:

– охорона здоров’я;
– наукова і технічна діяльність;
– інформація та комунікації;
– готельна і ресторанна індустрія.

Водночас найбільший ризик залишитися без роботи через AI мають фахівці, які виконують рутинні адміністративні завдання в таких сферах:

– фінанси і страхування;
– роздрібна торгівля;
– державне управління;
– будівництво;
– транспорт;
– промисловість.

Як ми вже писали, AI позбавить роботи кожну п’яту людину в світі.

Роботи вже допомагають у виробництві південнокорейським суднобудівникам.

Поділитися: