Австралія розмірковує над тим, щоб скоротити імміграцію для зниження цін на нерухомість

194
theconversation.com
Через 30 років населення країни може вирости із сьогоднішніх 24 млн до 36 млн людей

Чим більше мігрантів, тим дорожча нерухомість. Такого висновку в рамках свого дослідження «Re-imagining the Australian Dream» дійшов інститут Grattan Institute в Мельбурні, Австралія.

Наплив іноземців створює високий попит, підвищуючи ринкові ціни на нерухомість. Австралія теж відчула на собі вплив джентрифікації. У результаті австралійці змушені жити в більш дешевих багатоповерхівках, відмовившись від своєї мрії – приватного будинку з великим подвір’ям.

Тепер владі країни пропонують обрати «менше з двох зол» – обмежити імміграцію і тим самим знизити ціни на нерухомість. Звісно, за відсутності додаткових заходів щодо збільшення ринкової пропозиції житла, сказано у звіті.

«Якщо ми не зможемо ефективно реагувати на приріст іммігрантів, то зрештою матимемо справу зі зниженням економічного зростання, посиленням негативного впливу на навколишнє середовище і зниженням якості життя в містах», – наголошено у звіті.

Дізнайтеся, як Берлін відібрав у Лондона статус столиці стартапів

Наприкінці минулого року 54% австралійців висловилися за скорочення поточного рівня імміграції, йдеться в дослідженні Australian Population Research Institute. У лютому приріст мігрантів вз правом ПМП перевищив 190 тис. осіб, повідомив міністр внутрішніх справ Пітер Даттон.

Кілька років тому тодішній прем’єр-міністр Австралії Тоні Еббот закликав обмежити імміграцію, щоб послабити ціновий тиск на нерухомість, інфраструктуру і соціальну єдність.

За даними австралійського уряду, за рік чисельність населення Австралії зросла на 1,6% – на 388 тис. осіб. Для порівняння: у США цей показник зріс на 0,7%, а в Канаді – на 0,9%. Сьогодні в Австралії живуть близько 24 млн людей, але за наступні 30 років населення країни обіцяє перевищити 36 млн людей.

Нагадаємо, що в Австралії Tesla встановила найбільшу в світі літій-іонну батарею.

Також австралійські вчені CSIRO створили графеновий фільтр для очищення води в один етап.

 

Джерело: Nikkei
Поділитися: