Австралійські вчені CSIRO створили графеновий фільтр для очищення води в один етап

171
www.csiro.au
Система відфільтрувала солі та забруднення, зробивши воду з Сіднейської бухти придатною для пиття

Вчені Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень (CSIRO) в Австралії відкрили дешевий і ефективний метод очищення води за допомогою графенової плівки, створеної за спеціальною технологією Graphair.

Методика дозволяє отримувати з соєвої олії тонкі плівки з мікроскопічними наноканальцями. Вони повністю очищають воду від солей і забруднень побутового походження, і тепер це доведено на практиці.

Прочитайте 3 книги про перспективи «зеленої» енергетики

В рамках експерименту вчені CSIRO взяли зразок води з Сіднейської бухти, попередньо встановивши графенову плівку на стандартний мембранний фільтр для води. Система за один прогін очистила воду, зробивши її придатною для пиття.

«Graphair дозволив створити ідеальний фільтр для води, який замінює складні, трудомісткі та багатоступінчасті процеси всього одним етапом», – повідомив керівник дослідження CSIRO доктор Донь Хан Сео.

Також експеримент показав стійкість плівки до забруднення. Цього не скажеш про звичайну мембрану для фільтрації, яка втрачає половину властивостей вже за 72 години.

«Технологія дозволяє в один крок отримати питну воду незалежно від того, наскільки вона була забрудненою спочатку», – зазначив Сео.

Для монтажу системи потрібні лише графенова плівка, джерело тепла, мембранний фільтр і невеликий водяний насос, уточнили дослідники CSIRO. Перші випробування технології в країнах, що розвиваються планують провести вже у 2019 році.

Нагадаємо, що плавучий прибиральник Seabin збирає сміття з морської поверхні біля узбережжя Великобританії.

А флоридські біологи на байдарках врятували від замерзання в воді 1,3 тис. зелених черепах.

 

Джерело: CSIRO
Поділитися: