Астрономи відкрили 12 нових місяців-супутників Юпітера, включаючи одну «дивакувату»

694
carnegiescience.edu
Вона може зіткнутися із «сусідами» через обертання в протилежному їм напрямку

Учені Інституту Карнегі відкрили дванадцять нових місяців у найбільшої планети Сонячної системи – Юпітера. Міжнародний астрономічний союз офіційно підтвердив статус небесних тіл, збільшивши загальну кількість супутників газової планети до 79 – найвищий показник серед усіх планет Сонячної системи, повідомив The Verge.

Знайдені місяці Юпітера мають порівняно невеликі розміри – близько 1-2 миль у діаметрі (до 3,2 км). Учені умовно поділили їх на три типи. До першої категорії віднесли два супутника, які обертаються в одному напрямку з планетою, а до другої – дев’ять місяців, які обертаються в протилежному напрямку на відстані 15,5 млн миль (24,9 млн км) від Юпітера.

NASA вивчає можливу позаземне життя на прикладі підводного вулкана

До третьої категорії потрапив місяць під назвою Valetudo, який обертається в одному напрямку з Юпітером, але в протилежному із «сусідами». Подібна аномалія рано чи пізно може призвести до зіткнення, вважає астроном Інституту Карнегі Скотт Шеппард.

«Це як їхати по шосе не в той бік», – коментує рух місяця Шеппард.

На його думку, Valetudo може бути залишком великого місяця, який з часом просто перетворився на пил. Учені припускають, що всі відкриті супутники колись були трьома великими планетами, які з часом розвалилися з невідомої причини. На користь теорії говорить наявність у супутників загальних характеристик.

Дослідники випадково виявили десять нових місяців Юпітера в березні 2017 року за допомогою 4-метрового телескопа Blanco в Чилі, а в червні – ще два супутники планети. Науковці повторно спостерігали за планетою за місяць і в травні цього року, щоб підтвердити своє відкриття.

Нагадаємо, що NASA створила теплозахист для відправки зонда до Сонця і почне будувати навколомісячну станцію на початку 2019 року.

Поділитися: