Apple замінить чіпи Intel у ноутбуках Mac на власні аналоги до 2020 року

145
www.shutterstock.com
Акції Intel впали на 9,2% – рекорд останніх двох років

Американська корпорація Apple планує з 2020 року відмовитися від використання мікропроцесорів технологічної корпорації Intel у лінійці своїх ноутбуків Mac, замінивши їх власними аналогами, повідомив Reuters з посиланням на внутрішні джерела.

Apple має намір таким чином перевести всі свої гаджети – ноутбуки Mac, смартфони iPhone і планшети iPad – на мікропроцесори власного виробництва. iPhone і iPad вже працюють на «рідних» чіпах з програмним забезпеченням iOS.

Три кити: як Джобс, Гейтс і Гроув зробили те, що зробили

У результаті, за задумом Apple, «яблучні» пристрої працюватимуть гармонійнійніше, уточнив Bloomberg.

На даний момент проект під робочою назвою «Kalamata» отримав схвалення керівництва і вже перебуває на ранній стадії розроблення.

Очікується, що відмова від мікропроцесорів Intel відбудеться в кілька етапів і потягне за собою фінансові наслідки для американського чіпмейкера: щорічно Apple витрачає близько 5% виручки на продукцію Intel.

Акції виробника чіпів впали на 9,2% – рекордне зниження за останні два роки. Протягом вівторка, 3 квітня, акції Intel подешевшали на 6,4% – до $48,75 за штуку.

Для Apple відмова від мікропроцесорів Intel – шанс стати єдиним IT-гігантом, який використовує виключно власні чіпи. Відзначимо, що великі технологічні корпорації на кшталт Dell, HP і Lenovo купують у Intel мікропроцесори.

Нагадаємо, що Apple представив бюджетний iPad з підтримкою Apple Pencil для шкіл.

Apple таємно розробляє MicroLED-дисплеї наступного покоління.

 

Джерело: Bloomberg

Поділитися: