Apple та Голлівуд: чи буде історія успішною?

164
University Observer
Старший віце-президент компанії з інтернет-сервісів техногіганта Едді К’ю зізнався, що компанія не вміє створювати шоу

Компанія Apple, широковідома своїми сміливими проектами та великими маркетинговими кампаніями, займає домінантну позицію в корпоративному світі. Тому недавню заяву одного з керівників техногіганта на конференції в Остіні викликала особливий інтерес громадськості.

«Ми не вміємо робити телебачення», – зізнався нещодавно на конференції в Остіні старший віце-президент компанії з інтернет-сервісів Едді К’ю.

«… Ми знаємо, як створювати додатки, ми знаємо, як поширювати контент, ми знаємо, як продавати. Але ми не знаємо, як створювати шоу», – уточнив він.

За словами К’ю, ініціативи Apple щодо розвитку нового напряму вивели компанію далеко з її зони комфорту – Кремнієвої долини – і штовхнули на невідому територію: Голлівуд. А точніше в Калвер-Сіті, Каліфорнія, колишню локацію Metro-Goldwyn-Mayer, де корпорація будує нову штаб-квартиру площею 128 тис. квадратних футів (11,9 тис. кв. м) для свого розважального підрозділу.

Жвавий старт

Раніше компанія заявила, що планує проінвестувати в створення власного контенту $1 млрд. З жовтня минулого року Apple придбала 12 проектів. Проте перший млинець виявився негодящим. Випуски реаліті-шоу «Планета додатків» не мали успіху, попри  участь в ньому зірок першого ешелону, таких як Гвінет Пелтроу та Бен Сільверман.

Apple придбала 12 проектів
Apple придбала 12 проектів. planetoftheapps.com

Через тиждень після дебюту «Планети додатків» Едді К’ю вирішив рятувати становище, найнявши метрів ТВ-індустрії Зака ​​Ван Амбурга та Джеймі Ерліхта з Sony Pictures Television.

Вони швидко взялися до справи: створили з нуля Apple Worldwide Video, розширили штат до 40 осіб, відкрили підрозділи драм, дитячих шоу, латиноамериканських і європейських програм, уклали контракти зі світовими знаменитостями – Різ Візерспун, Стівеном Спілбергом, Дженіфер Еністон та іншими. До написання сценарію запланованого серіалу  та до режисерської роботи  буде залучено Демієна Шазелла  (режисер «Ла-Ла-Ленд»).

Apple удвічі скорочує виробництво iPhone X

Попри швидкий старт, проекти Apple поки розвиваються повільно. Сценарії для ранкового шоу за участю Еністон і Візерспун, купленого компанією чотири місяці тому, все ще в процесі написання.

Високі ризики

Apple схиляється до створення контенту, що відповідатиме її яскравому, оптимістичному бренду. Швидше за все, вони не займатимуться проектами, що пов’язані з гострими соціальними проблемами.

Запуск власного стрімінгового сервісу компанії запланований на весну-літо 2019 року

Час покаже, чи будуть успішними зусилля техногіганта в індустрії, де, як сказав одного разу сценарист Вільям Голдман, «ніхто нічого не знає». Величезну різницю між розробкою успішних інженерних продуктів і створенням хітових шоу вже відчули Microsoft і Yahoo, у котрих також були великі плани щодо створення власного контенту, проте вони відмовилися від них.

Apple, швидше за все, запропонує своїм глядачам оформляти передплату
Apple, швидше за все, запропонує своїм глядачам оформляти передплату. Lifehacker

З розквітом стрімінга стара голлівудська система луснула по швам. Netflix планує витратити до $8 млрд на контент у 2018 році, іншим компаніям не залишилося нічого іншого, як грати за правилами, продиктованими високою конкуренцією. У минулому році було випущено 487 сценарних шоу, очікується, що цього року  їх кількість зросте до 500. Apple не поділилася зі своїми новими бізнес-партнерами баченням дистрибуції нових шоу. Вони можуть поширюватися через власний додаток, котрий дозволяє отримати доступ до відеосервісу, таким як HBO Now і Hulu. Щодо оплати передбачається, що Apple, швидше за все, запропонує своїм глядачам оформляти передплату.

Джерело: NY Times

 

Вам буде цікаво: 7 порад з улюбленої книги Стіва Джобса «Дилема інноватора»

Поділитися: