Apple передумала будувати в Ірландії величезний дата-центр через суд із місцевими жителями

120
wikimedia.org
Керівництво країни зробить «усе можливе», щоб переконати виробника iPhone і MacBook продовжити роботи

Компанія Аpple заморозила будівництво гігантського дата-центру в Ірландії. «Нам не повідомили ні дати початку робіт, ні будь-якої конкретики, що свідчить про прихильність до проекту», – заявив ірландський прем’єр-міністр Лео Варадкар на прес-конференції за підсумками зустрічі з гендиректором Apple Тімом Куком 3 листопада.

Apple ще в 2015 році оголосила про намір вкласти $850 млн у будівництво серверного центру площею 200 га в ірландському селищі Атенрай. Однак його мешканці вирішили блокувати будівництво у судовому порядку, побоюючись погіршення екологічного стану. Через судовий розгляд, що триває, компанія досі не розпочала реалізацію плану.

Варадкар запевнив журналістів, що ірландське керівництво зробить «усе можливе», щоб відновити проект. Уряд країни, за його словами, має намір надати дата-центрам статус стратегічних об’єктів: це дасть змогу уникнути затримок під час їх будівництва.

Глава Apple наразі не коментує ситуацію в Ірландії. Reuters зазначає, що будівництво дата-центру в Данії, анонсоване одночасно з ірландським проектом, завершиться до кінця цього року. У липні компанія поділилася планами побудувати там же ще один центр.

Reuters нагадує: реалізація проекту в Атенраї мала стати гарантією присутності Apple в Ірландії. Виробник iPhone разом з іншими транснаціональними корпораціями сьогодні забезпечують 10% робочих місць у країні.

2 листопада суд вкотре відхилив позов жителів Атенрая проти Apple.

Раніше ми писали, що економісти з Корнелльського університету включили Ірландію до десятки найбільш інноваційних країн.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: