Apple і Amazon готуються запустити бізнес в Саудівській Аравії

143
s2.reutersmedia.net
Королівство позбавляється від нафтозалежності і активно залучає західний технобізнес

Американські IT-гіганти Apple і Amazon ведуть переговори з наслідним принцом Саудівської Аравії Мухаммадом про ліцензії на роботу в королівстві. Поява у компанії Джеффа Безоса і дітища Стіва Джобса інтересу до саудівському ринку – багато в чому наслідок політики Ер-Ріяда по залученню в країну західного хай-тек бізнесу.

Арабська ніч: як мусульманський світ поступився першістю Європі

Обидві компанії вже продають свої продукти в королівстві через партнерів, проте відкриття брендових магазинів стане гігантським кроком вперед. Тим більше що близько 70% саудитів – це молоді люди до 30 років, які присутні в соцмережах і активно цікавляться технологіями.

До лютого Apple планує отримати схвалення влади, щоб уже в 2019-м відкрити в Саудівській Аравії перший фірмовий магазин. Сьогодні iPhone – другий за популярністю мобільний бренд в королівстві після Samsung.

Amazon, найбільший інтернет-рітейлер, поки не називає навіть імовірної дати офіційного заходу на Аравійський півострів. Однак в році, що минає, він вже придбав в сусідньому еміраті Дубай онлайн-торговця Souq.com, через який американські товари можуть замовляти і саудівці.

У вересні стало відомо і про можливий запуск дата-центру хмарного сервісу корпорації Amazon Web Services (AWS) на території Бахрейну в Перській затоці. Монарх цього крихітного королівства вже спростив регуляторну базу, яка застосовується до хмарних сервісів.

Влаштувавшись в Бахрейні, AWS зможе запропонувати хмарні сервера всьому Близькому Сходу в цілому.

Раніше ми писали, що Саудівська Аравія надала громадянство гуманоїду.

Нагадаємо також, що в це Різдво чарти App Store і Google Play очолило додаток для «розумних» колонок від Amazon.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: