Американські індіанці подали до суду на Microsoft і Amazon

135
fm.cnbc.com
Плем’я мохоків затіяло патентні війни через падіння доходів від казино

Резервація індіанців-мохоків Сент-Реджис (США) звернулася до суду Східного округу Вірджинії з патентним позовом проти корпорацій Microsoft і Amazon.

Корінні американці звинуватили IT-гігантів у багаторічному порушенні патентів у сфері суперкомп’ютерних технологій, що належать племені, і почали вимагати з відповідачів сплати роялті (відрахувань за використання патенту).

Мохоки перетворили патентні позови на бізнес. Сент-Реджис має суверенний імунітет, тобто до американського суду не можна подати майновий позов до резервації. Отже, якщо суддя задовольнить претензії племені до Microsoft і Amazon, то компанії не зможуть оскаржити це рішення.

Google допомагає відновлювати Пуерто-Рико після урагану Марія

Патенти, надані індіанцями в окружному суді, спочатку належали маловідомій комп’ютерній фірмі SRC Labs зі штату Колорадо. Улітку вона передала частину прав на них резервації.

SRC Labs стала для Сент-Реджис другим патентним партнером. У вересні резервація отримала $13,75 млн від ірландської фармацевтичної компанії Allergan, взявши участь на її стороні у спорі про права на популярні в США очні краплі. Суддя Східного округу Техасу відхилив позов індіанців.

Представники племені розповіли Slake, що вступили в патентні війни, щоб диверсифікувати економіку резервації, яка залежить від індустрії азартних ігор і страждає через її занепад. Індіанці зізналися, що готуються підписати патентний договір з іще однією компанією.

«Гроші підуть на благо членів племені, дадуть змогу підвищити соціальні стандарти – у сферах освіти, медицини, обслуговування будинків», – йдеться в позові до Microsoft і Amazon.
На отримані від корпорацій виплати індіанці мають намір побудувати науковий центр, який «сприятиме підвищенню технічної грамотності мохоків».

Законність патентних партнерств, укладених керівництвом Сент-Реджис, викликала сумнів в американських політиків. У Конгресі навіть зареєстрували законопроект про позбавлення племені суверенного імунітету.

Нагадаємо, що у вересні ЄС подав до суду на Ірландію через податкові пільги щодо Apple.

 

Джерело: Cnbc.com
Поділитися: