Американська страхова пропонує клієнтам знижки в обмін на фітнес-дані

228
www.theverge.com
Отримати знижку можна за похід до лікаря або за пройдену з крокоміром відстань

Американська страхова компанія John Hancock Financial запровадила нову інтерактивну політику, яка передбачає додаткові знижки на страхові поліси для клієнтів в обмін на їхні фітнес-дані, повідомив The Verge.

Клієнти John Hancock Financial можуть отримати знижки на страхування, наприклад, за відвідування онлайн-курсів здорового харчування, похід до лікаря або носіння крокоміра з виконанням поставлених фітнес-цілей.

Цифрова медицина за версією Bayer: як штучний інтелект і технології зцілюють людей

Основне завдання цієї політики – забезпечити довголіття клієнта, що вигідно як йому самому, так і страховій компанії, вважає The Verge. Страховики таким чином можуть залучити більше здорових клієнтів, які отримають зиск від знижок.

«Ми співпрацюємо з клієнтами в середньому 20 років і не сумніваємося, що лише виграємо від їхнього довголіття», – зазначає глава John Hancock Financial Брукс Тінгл.

Однак нововведення вже викликало занепокоєння з приводу конфіденційності особистих даних. Скільки їх буде передаватися? Де і як їх зберігатимуть? Хто і як перевірятиме їхню достовірність?

Тінгл запевнив, що клієнти самі вибирають, якою кількістю даних вони хочуть поділитися, або можуть зовсім цього не робити. Уся отримана інформація не передається третім особам і зберігається нарівні з іншими даними.

глава John Hancock Financial Брукс Тінгл
twitter.com/johnhancockusa

«Ґаджет може відстежувати шість показників, але ви можете поділитися лише даними про калорії або кількістю кроків», – уточнює глава компанії.

На його думку, страхові компанії і так володіють більш конфіденційною інформацією – медичними картками клієнтів і нотатками лікарів. Однак експерти індустрії непокояться, що додаткові дані вплинуть на оцінку ризиків страхування життя.

Архівіст Колгейтського університету Ден Бук (Dan Bouk) упевнений: якщо страховим компаніям надати надто багато влади, вони диктуватимуть, яким чином людина має бути здоровою і що вона має для цього робити.

Колишній комісар з питань інформації та конфіденційності провінції Онтаріо (Канада) Енн Кавукян (Ann Cavoukian) припустила, що з часом клієнти будуть зобов’язані ділитися додатковою інформацією. В іншому випадку користувачі будуть, наприклад, платити більш високі страхові внески.

Медицина і технології від Alphabet, Amazon, Apple і Microsoft.

Vodafone запустив мобільне страхування Smart Travel.

Поділитися: