Американська First Solar розраховує на 15-25% українського ринку сонячних панелей

193
K.Fund Media
Турецька Zorlu Group готова брати участь у проекті будівництва сонячної електростанції в зоні відчуження

Турецька Zorlu Group, ексклюзивний дистриб’ютор американського виробника сонячних панелей First Solar в східно-середземноморському регіоні, Східній Європі та Євразії, має намір зайняти до чверті українського ринку поставок панелей для сонячних електростанцій. У першому кварталі 2017 року компанія вже поставила панелі на 1,3 МВт для будівництва приватної СЕС.

Про це директор Zorlu Solar Еврен Евджіт заявив на прес-ланчі в ході SEF 2017 – 9-го форуму та виставки стійкої енергетики Східної Європи, які проходять в Києві 9-11 жовтня.

Він також підтвердив, що Zorlu Energy готова брати участь у проекті будівництва сонячної електростанції в зоні відчуження Чорнобильської АЕС – «як постачальник або як інвестор».

 

Еврен Евджіт.K.Fund Media

Фонд держмайна України вже оголосив конкурс на оренду 2,5 тис. га на південь від АЕС, де планується побудувати СЕС потужністю до 1200 МВт.

Сонячні швидкомонтовані модулі First Solar виробляються за тонкоплівковою технологією, яка, за твердженням Евджіта, дає на 6% більше електроенергії: ККД модуля становить 16,3%, у інших виробників – 15,5-15,8%. Він упевнений в успіху, незважаючи на більш високу, у порівнянні з конкурентами, ціну.

«Перш ніж увійти в Україні, ми спілкувалися з енергетиками, законодавцями, фінансистами та зробили висновок, що у місцевого ринку досить хороша динаміка. Як і в будь-якій країні, тут є свої проблеми і ризики, але ваш ринок сонячної енергетики готовий для зростання», – зазначив директор Zorlu Solar.

За його прогнозами, в 2018 році сукупна потужність сонячних панелей в Україні складе до 600 МВт. Для порівняння, в Туреччині Zorlu Energy Group поставила і встановила панелей на 744 МВт, всього в країнах світу – 1091 МВт.

First Solar (США) – один з найбільших в світі виробників і постачальників сонячних панелей, компанія вже продала 17 гігават тонкоплівкових модулів.

Нагадаємо, в найближчі п’ять років українська UDP інвестує $ 300 млн в альтернативну енергетику, перша черга сонячної електростанції в Київській області на 6 МВт вже підключена до енергосистеми.

Поділитися: