Amazon закрила AI-систему для пошуку персоналу через дискримінацію жінок

253
www.reuters.com
Алгоритм надавав перевагу чоловікам

Американська корпорація Amazon, найбільший онлайн-ритейлер у світі, закрила алгоритм на базі штучного інтелекту (AI) для пошуку персоналу через дискримінацію жінок, повідомив Reuters.

У 2014 році корпорація Джеффа Безоса запустила AI-систему для відбору резюме пошукачів за заданими критеріями. Проте рік потому в Amazon зауважили, що система видавала менше резюме жінок, ніж чоловіків, на технічні позиції на кшталт розробників ПЗ, повідомили анонімні джерела Reuters.

Рецепт успіху: Amazon досягнув капіталізації в $1 трлн

Як з’ясувалося, AI-алгоритм «навчався» на базі резюме співробітників Amazon за останні десять років, більшість з яких належало фахівцям чоловічої статі. Система зробила висновок, що перевагу слід надавати чоловікам.

Згідно з анонімними джерелами, Amazon вніс корективи в алгоритм, але все одно залишався ризик дискримінації за іншими ознаками. Як результат, у 2017 році компанія вирішила закрити проект, щоб запобігти всім можливим ризикам.

Як заявили в Amazon, інструмент «ніколи не використовували для оцінки кандидатів під час прийняття на роботу». Рекрутери переглядали рекомендації, згенеровані алгоритмом, але ніколи цілковито не покладалися на них.

Система розпізнавання облич від Amazon переплутала конгресменів США зі злочинцями.

Разом веселіше: Amazon запустив списки бажань для спільних покупок.

Поділитися: