Amazon має зв’язки в Пентагоні для перемоги в «хмарному» тендері

175
www.reuters.com
Консультанти, пов'язані з Amazon, мають високі пости в Пентагоні

Американська технологічна корпорація Amazon може отримати контракт з міністерством оборони США на поставку хмарних сервісів вартістю $10 млрд, адже у неї є для цього всі необхідні зв’язки. За даними Reuters, консультанти, пов’язані з Amazon, обіймають високі посади в Пентагоні.

Amazon вперше випередив Alphabet за ринковою капіталізацією у США

Деякі з помічників міністра оборони США Джеймса Меттіса колись консультували в Amazon Web Services з питань хмарних сервісів. Серед них – старший радник Саллі Доннели і її керуючий директор Ентоні Де Мартіно. Інші учасники тендеру не мають такої переваги.

При цьому в 2017 році Amazon витратив на лобіювання своїх інтересів понад $13 млрд – більше, ніж Oracle, але трохи менше, ніж Microsoft або IBM.

Учасники тендеру неодноразово скаржилися на умови, які розроблені під Amazon. Програма «Оборонна інфраструктура спільного підприємства» (JEDI) передбачає перенесення всієї військової інформації в «хмару» одного провайдера.

Пентагон моментально обрав фаворитом Amazon і його хмарні сервіси Amazon Web Services, що обурило інших учасників тендеру. Компанія Oracle оскаржила рішення Міністерства оборони США віддати контракт одному постачальнику.

Контракт із Пентагоном може стати не першим у «скарбничці» Amazon. Раніше технологічна корпорація уклала контракт із ВВС США та ЦРУ.

Поділитися: