Alphabet і Goldman Sachs судяться з медичним стартапом за $150 млн своїх інвестицій

178
tctechcrunch2011.files.wordpress.com
Інвестори звинувачують компанію Outcome Health у шахрайстві

Група великих інвестиційних фондів, в тому числі «доньки» Alphabet і Goldman Sachs, подали до суду на американську технологічну компанію Outcome Health.

Американський стартап безкоштовно поставляє в лікарні інтерактивні анатомічні дошки, які допомагають лікарям наочно пояснити пацієнтам суть необхідного лікування. Крім того, Outcome Health встановлює в приймальнях медустанов монітори, на яких демонструє корисну інформацію про здоров’я.

Стартап заробляє на трансляції реклами фармацевтичних компаній на моніторах. За його даними, інтерактивними дошками Outcome Health обладнано близько 20% лікарських кабінетів в США.

Навесні компанія залучила від групи інвесторів $487,5 млн. Зокрема, інвестфонди, що належать Alphabet – материнській компанії Google – і фінансовій корпорації Goldman Sachs, вклали $50 млн і $100 млн відповідно. Це збільшило капіталізацію Outcome Health до $5,5 млрд.

Однак у жовтні Wall Street Journal опублікував журналістське розслідування: деякі співробітники медичного стартапу дурять рекламодавців. Видання стверджує, що вони змушували фармацевтичні компанії платити за розміщення реклами на більшій кількості пристроїв, ніж встановила компанія.

Суд з ЄС: Google Shopping стане окремим бізнесом

Зрештою на минулому тижні інвестори подали до суду на Outcome Health, звинувачуючи компанію в шахрайстві, порушенні контрактних зобов’язань і введенні акціонерів в оману. Інвестфонди мають намір повернути свої гроші, вкладені в стартап в обмін на акції, – їх вартість може бути завищеною.

Outcome Health подав зустрічний позов, щоб зберегти доступ до грошей інвесторів. Адвокати компанії назвали претензії безпідставними.

Перше судове засідання у справі Outcome Health заплановано на понеділок, 13 листопада.

Нагадаємо, що раніше китайський сервіс знижок і доставки їжі Meituan Dianping залучив $4 млрд і став четвертим за величиною технологічним стартапом у світі.

А китайський виробник електрокарів Nio отримав додатково понад $1 млрд від групи інвесторів, очолюваної китайським телеком-холдингом Tencent.

 

Джерело: Chicago Tribune
Поділитися: