Alibaba вкладе ще $2 млрд у розвиток торговельного майданчика Lazada

469
www.businesstimes.com.sg
За рахунок великої інвестиції IT-гігант розраховує зміцнити свої позиції на ринку Південно-Східної Азії

Китайська корпорація Alibaba, один з найбільших у світі онлайн-ритейлерів, додатково інвестує $2 млрд у торговельний майданчик Lazada.

Компанія Джека Ма купила контрольний пакет акцій Lazada, торговельного майданчика, що працює в шести країнах Південно-Східної Азії, у квітні 2016-го. Після нової інвестиції частка Alibaba в компанії зросте вдвічі, до $4 млрд.

Китайський ритейл-гігант також змінює гендиректора Lazada. Люсі Пенг, одна з 18 співзасновників Alibaba, змінить на цій посаді засновника сервісу Макса Біттнера. Останній стане старшим радником Alibaba.

Компанія Джека Ма впевнена в перспективах зростання Lazada в Південно-Східній Азії – це ключовий ринок в глобальній стратегії розвитку Alibaba.

Джек Ма купив частку в найбільшій у світі кінокомпанії

Тут Alibaba конкурує з американським Amazon і китайським JD.com.

Люсі Пенг зазначила, що в Південно-Східній Азії тільки 3% роздрібних покупок здійснюються в інтернеті. Тому Alibaba розраховує щонайменше подвоїти свою частку на ринку онлайн-ритейлу в регіоні.

Згідно з прогнозом американської консалтингової компанії Frost & Sullivan об’єм ринку інтернет-торгівлі в Південно-Східній Азії збільшиться з $20,5 млрд в 2017-му до $65,5 млрд в 2021-му.

Торговельний майданчик Lazada був запущений у 2012 році і зараз працює в Індонезії, Малайзії, Філіппінах, Сінгапурі, Таїланді та В’єтнамі.

Як ми писали раніше, Alibaba націлилася на американський ринок.

Водночас Amazon виходить на ринок В’єтнаму.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: