Alibaba відкриє підрозділ з виробництва чіпів

247
www.reuters.com
Китайський гігант має намір подвоїти виробництво і випустити перший власний чіп, сумісний з AI

Китайська технологічна корпорація Alibaba відкриє підрозділ з виробництва чіпів. IT-гігант має намір подвоїти виробництво і випустити перший власний чіп, сумісний зі штучним інтелектом (AI), повідомив Reuters.

Чіп під назвою AliNPU підійде для технологій автономного водіння, систем «розумних» міст і логістики. Компанія планує випустити мікропроцесор уже в другій половині 2019 року.

Китайський геній: «Alibaba. Дім, який збудував Джек Ма» Дункана Кларка

Завдяки новому виробництву AI-чіпів і мікропроцесорів компанія зможе розширити свою частку в хмарному бізнесі й технологіях «інтернету речей». Не останню роль відіграє прагнення китайського уряду підвищити рівень національного виробництва чіпів, щоб покращити позицію країни на світовому ринку.

Раніше засновник Alibaba Джек Ма, який вирішив залишити компанію за рік, порадив Китаю контролювати розвиток своїх основних технологій, зокрема чіпів, щоб уникнути залежності від американського імпорту. На його думку, торгова війна між США і Китаєм затягнеться на 20 років.

Однак американські компанії не надто підтримують думку уряду. Технологічні корпорації Amazon і Microsoft мають намір відкрити AI-лабораторії в Шанхаї. Пошуковий гігант Google також розробив велику кількість AI-інструментів, орієнтованих на Китай.

Поділитися: