Alibaba стала співвласником китайського підрозділу Auchan

164
okaywall.cc
Інтернет-гігант завойовує найбільший ринок продуктів у світі

Онлайн-ритейлер Alibaba викупив 36,16% акцій провідної в Китаї продуктової мережі Sun Art у тайванського текстильного гіганта Ruentex. Компанія Джека Ма повідомила про угоду вартістю $2,88 млрд у понеділок, 20 листопада.

Мережа Sun Art складається з 446 магазинів, що працюють під брендами Auchan і Rt-Mart в 224 містах КНР. Alibaba керуватиме нею разом із французьким ритейлером Auchan Retail (36,18% акцій) і компанією Ruentex (4,67% акцій).

Alibaba розпочала експансію на китайський ринок їжі в 2014 році.
Крім Sun Art, інтернет-компанія володіє мережею супермаркетів Intime і 18% акцій ритейлера Lianhua. У 2015-му Alibaba запустила власну продуктову мережу Hema. 20 її магазинів у Пекіні й Шанхаї використовують у роботі різні технічні інновації.

«Звичний процес покупок можна вдосконалити завдяки онлайн-технологіям і персоналізації послуг», – прокоментував журналістам покупку частки в Sun Art гендиректор Alibaba Даніель Чжан. Він наголосив, що разом із новими партнерами компанія готується повністю інтегрувати офлайн- з онлайн-каналами продажів.

TechCrunch відзначає, що Auchan, новий партнер китайського ритейлера, – не новачок в автоматизації торгівлі. Французи у Китаї вже мають мережу платіжних кіосків-терміналів.

Нагадаємо, що акції Alibaba з початку 2017-го подорожчали майже вдвічі.

 

Джерело: Techcrunch
Поділитися: